Mnóstwo goli na początek. Ruszyła piłkarska liga amatorów

2021-09-30 13:34
Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud
Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

Wystartowała 11 edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W rozgrywkach tych bierze udział 9 zespołów, które powalczą o tytuł mistrza naszego miasta. Pierwsze spotkania obfitowały w gole.

Wszystkie drużyny rywalizują w systemie ligowym, po dwa spotkania w rundzie zasadniczej. Później 5 najlepszych ekip zagra ze sobą w rundzie finałowej w grupie A, a trzy pierwsze zespoły otrzymają medale i puchary. Nagroda będzie także dla króla strzelców. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą pozostałe 4 drużyny.

Obrońcą tytułu jest Metrotest Elbląg. Ta drużyna efektownie rozpoczęła zmagania w kampanii 2021/2022. Mistrz na początek rywalizował z Elektrykami i wygrał 4:0. To nie było jednak łatwe zwycięstwo, a świadczy o tym postawa bramkarza Macieja Kruczyńskiego, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Pretendent do złota, czyli IWO SKRAW TEAM, także musiał toczyć niełatwe pojedynki z ambitnymi Stokrotkami i AS-TRANSEM. W tych starciach 4 gole zdobył najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu - Damian Nazarek. Brązowy medalista PUB Sąsiedzi również wywalczył w dwóch spotkaniach komplet punktów.

El-Skład imponował skutecznością w zmaganiach z ekipą Stokrotek. Drużyna ta zdobyła wtedy 9 goli a hat-trickiem popisał się Paweł Gira. Elektrycy powetowali sobie słaby występ z mistrzem, zwyciężając 10:0 z ML Polyolefins. Trzy gole nowej ekipie w rozgrywkach strzelili Miłosz Chojnicki i Tomasz Chęsy. W klasyfikacji najskuteczniejszych na pozycji lidera znajduje się Michał Jaworski z Baltic Sun Jankowiak, który zdobył 5 bramek.

Szczegóły rozgrywek, wyniki, tabela oraz galerie znajdują się na stronie mosir.elblag.eu.

Nie brakuje dziewczynek chętnych do gry w piłkę nożną w Iławie

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE