Miłość niejedno ma imię. Sztuka kochania w Światowidzie

2020-02-10 16:45
Festiwal Sztuki Słowa ... czy to jest Kochanie
Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rozpocznie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?”. Właśnie rusza przyjmowanie zgłoszeń do udziału w prezentacjach konkursowych.

To będzie dwudziesty czwarty raz z Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który co roku gromadzi doskonałych recytatorów oraz wykonawców piosenki poetyckiej z całej Polski. Festiwal ma charakter otwarty i jest skierowany do ludzi, których łączy pasja artystycznej ekspresji w języku ojczystym.

Do rywalizacji w konkursie można przystąpić w jednej z dwóch kategorii: piosenki poetyckiej oraz recytacji. Recytatorzy muszą przygotować do prezentacji dwa utwory o tematyce miłosnej pisane wierszem lub prozą, a prezentacja nie może trwać dłużej niż 10 minut, podobnie jak prezentacja wykonawców piosenki poetyckiej. Festiwal jest skierowany zarówno do młodzieży, jak i dorosłych - nie ma ograniczeń wiekowych, liczy się tylko talent.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w dniach 21-22 marca. Prezentacje konkursowe przeprowadzone zostaną pierwszego dnia Festiwalu. Dzień drugi, to Koncert Galowy Laureatów XXIV edycji Festiwalu. Jego gwiazdą będzie Alicja Majewska, która podczas Gali wystąpi z Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet.

Zgłoszenia do udziału w prezentacjach konkursowych XXIV edycji OFSS „...czy to jest kochanie?” można nadsyłać do 27 lutego. Wszelkie szczegóły na stronach Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które jest Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE