Elblążanie ocenili pracę policjantów. Znane są już wyniki corocznej ankietyzacji

2020-02-04 9:53
Ankieterzy
Autor: KMP ELBLĄG

Z ankiety dotyczącej elbląskich policjantów wynika, że 83,68% mieszkańców oceniło ich pracę pozytywnie. Elbląg zostało uznane za bezpieczne miasto przez 72,64% respondentów. Natomiast za najmniej bezpieczne miejsca uznano parki. Elblążanie jak co roku mogli w tym badaniu wypowiedzieć się co do swojego odczucia na temat stanu bezpieczeństwa w mieście oraz oceny policyjnych działań. Znane są już dokładne wyniki tych ankiet.

Jedno z pytań przeprowadzanej ankiety dotyczyło tego co wpływa na poczucie bezpieczeństwa elblążan. Tu na pierwszym miejscu znalazł się stan oświetlenia ulic i parkingów (34,48%), w dalszej kolejności monitoring wizyjny miejsc publicznych (25,29%) oraz widoczne patrole policyjne (22,87%)
- wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji.

Jako największe zagrożenie na terenie miasta elblążanie wskazali na: agresywnie zachowującą się młodzież – 20,80%, rozboje – 18,50%, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – 17,93%. 
Najmniej bezpiecznymi miejscami w ocenie mieszkańców Elbląga okazały się: Parki – 33,34%,  tereny dzielnic i osiedli – 21,27% oraz ulice i chodniki – 17,70%. 

Pracę, podejmowane działania oraz zaufanie do elbląskich policjantów 83,68% mieszkańców oceniło pozytywnie, natomiast 16,32% wypowiedziało się krytycznie.

Ankieta na temat tego jak elblążanie oceniają pracę policjantów jest przeprowadzana od 2003 roku. 

Jest to swoisty barometr społeczny, z którego wskazań korzysta kierownictwo elbląskiej jednostki organizując, np. dodatkowe służby. Ankieta też ewoluuje. Pojawiają się nowe pytania dzięki, którym można poznać opinie badanych osób na temat chociażby odczuć społecznych
- tłumaczy Jakub Sawicki,

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE