Działają bez lipy. W Elblągu powstał Punkt Pomocy Okresowej

2021-03-19 16:29
Justyna Cieślik z grupy Bez Lipy i Punktu Pomocy Okresowej przy Zw. Jaszczurczego 17
Autor: Krzysztof Jaworski Justyna Cieślik z grupy Bez Lipy i Punktu Pomocy Okresowej przy Zw. Jaszczurczego 17

W Elblągu zawiązała się nieformalna grupa Bez Lipy. To kilkoro znajomych, którzy chcą nieco zmienić wizerunek miasta. Ich pierwszym działaniem jest stworzenie miejsca, gdzie kobiety dotknięte kryzysem bezdomności, lub w trudnej sytuacji finansowej, mogą znaleźć darmowe środki higieniczne.

Tzw. ubóstwo menstruacyjne dotyka w Polsce pół miliona osób a część z tych kobiet regularnie staje przed dylematem- kupić podpaski czy chleb, a część zamiast środków higienicznych używa skrawków materiałów. Punktu Pomocy Okresowej ma zlikwidować ten dylemat. Aktywistki z Bez Lipy z własnych kieszeni kupują i uzupełniają go o środki higieniczne. Ich działania można wspomóc i także przynosić do Punktu podpaski czy tampony.

Skrzynka Punktu Pomocy Okresowej znajduje się na ścianie wewnątrz budynku przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w Elblągu. Obok Jadłodzielni. Każda potrzebująca osoba może skorzystać ze znajdujących się tu środków higienicznych bezpłatnie. Tu także można je dostarczać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Trwałość, estetyka i ekologia – jak projektować nawierzchnie zewnętrzne?
Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE