„Złota rączka” pomoże! Naprawi cieknący kran i powiesi obraz

2020-02-14 18:41
pomoc hydraulik
Autor: Jarmoluk/CC0/pixabay

Już ponad 100 bydgoszczan skorzystało z bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach w domu.

Z takiego wsparcia mogą korzystać samotni, starsi mieszkańcy. Drobne prace w mieszkaniach wykonują pracownicy techniczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Chodzi m.in. o uszkodzony kran, przybicie gwoździa, wymianę klamek czy gniazdek elektrycznych.

Do tej pory z takich usług skorzystało 109 gospodarstw domowych. W sumie wykonano 139 usług.

- Do najczęstszych usług należały naprawy usterek instalacji wodnych i kanalizacyjnych (naprawa cieknącego kranu, czyszczenie odpływu, wymiana uszczelki, deski) i elektrycznych (wymiana i montaż gniazdek lub kontaktów, instalowanie oświetlenia), uszczelnianie okien lub drzwi, a także montaż karniszy oraz półek – informuje bydgoski ratusz.

Program działa od października 2018 roku i skierowany jest do osób powyżej 65 roku życia, samotnych i niepełnosprawnych, których dochód nie przekracza kwoty 1402,00 złotych netto.

Z programu „Złota rączka” można korzystać maksymalnie co 3 miesiące, ale jest warunek.

Usługa wraz z materiałami potrzebnymi do jej wykonania nie może przekroczyć 50 złotych brutto. Zgłoszenia usług naprawczych przyjmowane są telefonicznie przez wyznaczonego pracownika MOPS w godzinach 9:00 – 13:00, tel. 52 32 54 450 lub osobiście od poniedziałku do piątku w siedzibie MOPS w godzinach od 9:00-13:00, parter pok. nr 17.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE