pregnancy

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Zaszła w ciążę, będąc już w ciąży. Bliźnięta zostały poczęte w różnych terminach

2023-06-16 7:39

Choć brzmi jak jeden z odcinków serialu, ta historia wydarzyła się naprawdę. 30-letnia Sophie z Wielkiej Brytanii spodziewała się narodzin bliźniaków, lecz gdy doszło do rozwiązania, na jaw wyszła niecodzienna sytuacja. Jedna dziewczynka była starsza od drugiej. Siostry zostały poczęte w różnych terminach. O szczegółach piszemy poniżej.

30-letnia Sophie i 34-letni Jonathan to małżeństwo z małego miasteczka Leominster w Wielkiej Brytanii. Kobieta zaszła w ciążę w zeszłym roku. Lekarz wkrótce po dobrej nowinie poinformował ją, że spodziewa się bliźniąt.

Choć wykluczono wady wrodzone płodów, medycy zauważyli, że bliźnięta rosną w nierównym tempie. Badania nie wykazały jednak żadnych nieprawidłowości. Jak zaznaczyła 30-latka w rozmowie z Daily Mail – nikt nie zasugerował, że podczas ciąży mogło pójść coś nie tak. Choć nie miała o tym pojęcia bliźnięta były na różnych etapach rozwoju.

Gdy siostry: Darcy i Holly przyszły na świat, okazało się, że jedna z nich jest o 35% mniejsza od drugiej. To zbyt duża różnica, nawet jak na bliźnięta dwujajowe. Wówczas lekarze zdali sobie sprawę, że dzieci musiały zostać poczęte w różnych terminach. Do drugiego zapłodnienia musiało dość po około czterech tygodniach od pierwszego.

Jak zaznacza Wirtualna Polska – w tym przypadku musiało dojść do niezwykle rzadkiego zjawiska superfetacji, czyli zapłodnienia dodatkowego. Następuje ono w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Co ciekawe – choć dzieci rozwijają się w brzuchu mamy w tym samym czasie, a także dochodzi do wspólnego porodu – niemowlęta te tak naprawdę nie są bliźniętami!

W przypadku Darcy i Holly z Wielkiej Brytanii do zapłodnień doszło w niewielkim odstępie czasu, bo w przeciągu miesiąca. Dlatego też lekarz, widząc na USG dwa płody nie miał jak zorientować się, że doszło do superfetacji. Tym samym wszyscy byli przekonani, że Sophie spodziewa się bliźniąt.

Express Biedrzyckiej - Paweł KOWAL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE