Zastawił wyjazd strażakom. Zaparkował na kopercie i powiedział, że ma „wyj*bane”

2022-10-05 10:39
straż
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Parkowanie w miejscach niedozwolonych to sytuacja wzięta z dnia codziennego. Nie ma chyba osoby, która chociaż raz w życiu nie spotkała się z problemem związanym z pojazdem pozostawionym w sposób utrudniający wyjazd z własnej posesji. Taka sytuacja spotkała ostatnio strażaków z Brzozy (woj. kujawsko-pomorskie), którzy przez brak rozsądku jednego z kierowców, nie mogli wyjechać wozem gaśniczym w teren.

O nietypowej sytuacji poinformował na Facebooku portal Bydgoszcz 998. „Czasami brakuje nam słów... „ - poinformowali administratorzy strony. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozie opublikowali w internecie zdjęcie zaparkowanego na kopercie pojazdu.

Kierowca samochodu utrudnił wyjazd z remizy. Po upomnieniu przez druha – wulgarnie się odezwał i nie przeparkował auta.

- Dzisiaj (4 października) przed naszą remizą doszło do incydentu z parkowaniem pojazdu na kopercie – informują strażacy z OSP Brzona w social mediach. - Mimo zwróceniu uwagi kierowcy przez naszego druha, kierowca odpowiedział że ma wyjeb...

Jak informują strażacy – sytuacja została zgłoszona na policję. Dodają również, że zaistniały incydent mógł przyczynić się do tragedii. Gdy wóz strażacki nie dojedzie na czas, strażacy nie będą mogli udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują.

- Prosimy o nie parkowanie pojazdów na kopercie przed jednostkami straży pożarnej ponieważ to utrudnia wyjazd wozów gaśniczych z garaży, a co gorsze może to doprowadzić do niewyjechania zastępu z jednostki i nie udzieleniu pomocy ludziom, którzy na nią czekają – dodają.

Sytuacja bardzo rozzłościła internautów, którzy nie kryli w komentarzach swojego oburzenia. Pod postem pojawiło się 57 komentarzy. Nikt nie wziął kierowcy w obronę.

Baśniowy Ogród Świateł w Bydgoszczy

- Oby pan wyje.... nie potrzebował kiedyś pomocy – pisze jeden z internautów.

- Nie podpowiadam ale zawsze można przesunąć na drogę niech się policja martwi mógł zjechać na ręcznym – komentuje drugi internauta.

- Jakby co to za płotem mamy widlaka, tak tylko przypominam – dodaje trzeci.

Przypomnijmy, że mandat za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu wynosi od 100 zł do nawet 5 tys. złotych. Kierowca ponieść musi również koszt lawety.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE