Sprzątanie Bydgoszczy

i

Autor: Antranias/CC0/pixabay.com

Dzieje się

Wiosenne sprzątanie na bydgoskich Kapuściskach

2023-03-24 15:21

Czas na wielkie sprzątanie. Fundacja Zielone Jutro chce zabrać się za tereny na Kapuściskach w Bydgoszczy. Każdy może dołączyć do akcji.

Bydgoszczanie zabierają się za porządki. Rusza nowy sezon akcji sprzątania lasów i terenów zielonych. W sobotę będzie można posprzątać bydgoskie Kapuściska.

- Wiemy dobrze, że na naszych bydgoskich terenach jest jeszcze dużo śmieci, które należy posprzątać, a chcemy być w czystych lasach, parkach, spacerować, jeździć na rowerze. Zaczyna się wiosna, więc byłoby fantastyczne cieszyć się tą naturą - mówi Karolina Kozłowska z fundacji Zielone Jutro.

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, rękawiczki, a także odbiór zebranych odpadów. Jednak sprzątanie to nie wszystko.

Za każde cztery zebrane zużyte opony posadzone będzie jedno nowe drzewo. Dodatkowo 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, wybierze schroniska dla zwierząt, które dostaną wsparcie finansowe od firmy, która jest liderem w branży oponiarskiej.

Wiosenne sprzątanie Bydgoszczy 25 marca o godz. 10.30. Zbiórka na ul. Śliwińskiego obok V LO.

Modernizacja torowiska w rejonie ul. Perłowej w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE