Wesprzyj dzieci z onkologii i ich rodziny. Trwa zbiórka pieniędzy

2022-08-05 15:07
dzieci
Autor: Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom

Chodzisz do pracy, na zakupy, wyjeżdżasz na wakacje – niestety coraz częściej nie zauważamy tego, jak wiele mamy. Gdy patrzymy na stan swojego konta, żeby sprawdzić, czy starczy nam pieniędzy na kolejny drobiazg, niektórzy zbierają grosz do grosza, by móc wykupić lekarstwa. Policz w głowie, ile razy ktoś Ci pomógł – teraz to Ty możesz pomóc im. Trwa zbiórka pieniędzy dla dzieci z onkologii.

Zacznijmy od tragicznych statystyk – szacuje się, że każdego roku słowa – „państwa dziecko ma nowotwór złośliwy” słyszą rodzice około 1200 – 1300 dzieci w Polsce. Co straszniejsze - rozpoznanie nowotworów u dzieci następuje najczęściej już w zaawansowanym stadium raka.

Na szczęście w Polsce funkcjonują organizacje, które pomagają chorym maluszkom i ich zrozpaczonym rodzinom. Taką jest Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom, które obecnie zbiera pieniądze na wsparcie dla dzieci zmagających się z chorobami onkologicznymi oraz Domy Dziecka.

- Organizujemy akcje ONKO-MIKOŁAJE, która wywołuje najpiękniejsze uśmiechy – informuje stowarzyszenie. - Dzięki poprzednim zbiórkom i Państwa wsparciu podczas organizowanego przez nas festynu charytatywnego udało nam się zakupić sprzęt rehabilitacyjny do Szpitala oraz wyremontować świetlicę na Oddziale Onkologii Dziecięcej w Szpitalu im. A. Jurasza. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują.

dzieci
Autor: Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom

Obecnie stowarzyszenie objęło również opieką małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Dzięki zebranym funduszom szansę otrzymać będą mogły kolejne dzieci z Onkologii Dziecięcej.

- Obecnie potrzebujemy środków na wsparcie psychologiczne dla dzieci z onkologii i ich rodzin – dodaje stowarzyszenie.

Każdy kto może pomóc, może to zrobić wpłacając pieniądze na zbiórkę (link do zbiórki).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE