stara bydgoszcz

i

Autor: YouTube/Facebook

Bydgoszcz. To nagranie ma już 27 lat! Rozpoznajesz coś? [WIDEO, ZDJĘCIA]

2023-02-14 19:39

Brak centrów handlowych, stary dworzec, stare autobusy – aż trudno uwierzyć, że to to samo miasto. Na YouTubie możemy znaleźć stare 15-minutowe nagranie Bydgoszczy z 1996 roku. Kilka miesięcy temu pojawiło się ono również na jednej z grup na Facebooku. „To były cudowne czasy, aż miło sobie przypomnieć” – komentują internauci. Zobacz nagranie i galerię zdjęć.

Rok 1996. Na świecie po raz pierwszy dokonano udanego klonowania. Na świat przyszła owieczka Dolly. Co natomiast działo się w Polsce? Moneta 5 złotych została uznana za najbardziej zaawansowaną technologicznie monetę obiegową na świecie. Wisława Szymborska otrzymała nagrodę Nobla, a polscy widzowie po raz pierwszy mogli obejrzeć HBO.

Jak natomiast wyglądała Bydgoszcz? Nie było centrów handlowych. Pierwsze – CH Rondo przy ul. Kruszwickiej otwarto dopiero w 1999 roku. Na Garbarach brakowało centralnego punktu – Multikina, a w mieście istniał tylko jeden McDonald – przy Placu Wolności. Otwarto go rok wcześniej – w 1995 roku.

„Jest nowocześniej ale nie jest piękniej” – tak komentują Bydgoszcz z 1996 roku internauci na Facebooku.

Zobacz galerię zdjęć. Czy rozpoznasz te miejsca?

- Super wspomnienia..Tęsknię za Bydgoszcza i tamtymi latami – komentuje jeden z internautów. - Żeby, tak moc cofnąć czas…

- To były cudowne czasy, aż miło sobie przypomnieć... było jakoś inaczej, ale dużo spokojniej... Super film – dodaje drugi.

Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu

Jak zwracają uwagę bydgoszczanie – najlepsze hamburgery i hotdogi można było wtedy dostać przy Dworcu Głównym. Miasto zmieniło się natomiast nie do poznania.

- Szkoda, że świat się wtedy nie zatrzymał – dodaje internauta.

Zobacz nagranie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE