koncerty

W Filharmonii Pomorskiej z doświadczonymi muzykami występują studenci. Nieźle się zgrywają

2023-05-18 15:22

Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej był ucztą dla melomanów. Filharmonia Pomorska cyklicznie oddaje scenę młodym i obok doświadczonych muzyków z Capelli Bydgostiensis występują uczniowie szkół muzycznych i studenci. Nieźle się zgrywają. Sprawdź, kiedy można się wybrać na występy za darmo.

14 maja publiczność Filharmonii Pomorskiej wysłuchała Koncertu Dyplomantów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Podczas impresyjnego występu na saksofonie grał Mikołaj Sarad, sopranem śpiewała Klara Kania, fortepianowy popis dał Jan Bieniasz. Orkiestrą Symfoniczną AMFN w Bydgoszczy dyrygował Michał Dworzyński.

Melomani byli oczarowani. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii.

Okazji do tego, by zobaczyć, jak przed wielka publicznością radzą sobie młodzi, nie brakuje.

Rozpoczęło się „Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie!”. To cykl bezpłatnych koncertów organizowanych przez Filharmonię Pomorską we współpracy z Akademią Muzyczną, Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych i Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Wiolinowo - tak kiedyś Andrzej Szwalbe nazwał bydgoską dzielnicę muzyczną. 2023 to rok, w którym świętujemy setną rocznicę urodzin Andrzeja Szwalbego, honorowego obywatela naszego miasta, budowniczego potęgi muzycznej Bydgoszczy. Koncerty upamiętniające rocznice odbywają się na placu Krzysztofa Pendereckiego, przed gmachem filharmonii.

Najbliższe koncerty:

  • 17 maja, godz. 18 wystąpią studenci AMFN w Bydgoszczy;
  • 26 maja, godz. 17 wystąpią Dziecięcy Chór FP i studenci AMFN w Bydgoszczy;
  • 1 czerwca o godz. 13 wystąpią uczniowie PZSM w Bydgoszczy;
  • 5 czerwca o godz. 13 wystąpią studenci AMFN w Bydgoszczy;
  • 16 czerwca o godz. 11 wystąpią uczniowie PZSM w Bydgoszczy;
  • 16 czerwca o godz. 18 wystąpią Dziecięcy Chór FP i studenci AMFN w Bydgoszczy.

2023 to też ważny rok dla samej Filharmonii Pomorskiej. Kilka dni temu nastąpił przełom w pracach związanych z remontem, przebudową i rozbudową gmachu. Po prawie dwóch latach pracy powstała kompleksowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

  • Wszystko razem ma kosztować ok. 400 mln. zł
  • Projekt przygotowała pracownia Kozień Architekci z Krakowa. W sumie pracowało przy nim blisko stu architektów i projektantów z różnych branż. Nad całością czuwała Elżbieta Krzyżanowska, pełnomocnik dyrektora ds. inwestycji FP.
  • Dokumentacja zajmuje ponad 150 grubych segregatorów.