W Bydgoszczy powstał ANTYSMOGOWY mural [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-11 15:08

Jest ogromny, ekologiczny i robi wrażenie. Na ścianie wieżowca przy ul. Nowowiejskiego w Bydgoszczy powstał kolorowy mural. Jest namalowany specjalną, antysmogową farbą, która ogranicza szkodliwe substancje w powietrzu.

Jest bardzo kolorowy i ekologiczny. Na ścianie wieżowca przy ul. Nowowiejskiego w Bydgoszczy jest już nowy mural. Widać go już z daleka. Malowidło zostało wykonane z farb, które redukują trujące substancje w powietrzu.

Jak jadą samochody ul. Jana Pawła II to na pewno widzą ten mural. Podoba mi się, jest super. Wcześniej ściana była brzydka. Takiego czegoś na Wyżynach brakowało. Widać na muralu ochronę środowiska, fotowoltaikę, wiatraki drzewa. Bardzo ładny mural

- mówią bydgoskich Wyżyn.

Powierzchnię udostępniła Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani.

Autorem muralu jest Marcin Czaja z Krakowa. Pieniądze na wykonanie tego sporego muralu dało Miasto Bydgoszcz.

Jak informuje ratusz, mural powstał przy użyciu ekologicznych farb o pozytywnym wpływie na otoczenie – oczyszczających powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń gazowych (na bazie fotokatalitycznych farb mineralnych). Jeden metr kwadratowy farby antysmogowej absorbuje 0,44 g tlenku azotu, który jest bardzo trującą substancją. Taką samą ilość absorbuje jedno drzewo w ciągu jednego dnia. Powierzchnia ściany ma 374 m kw. (11,8 m x 34,2 m); to tak, jakbyśmy posadzili 374 drzewa.

Ekologiczny mural powstał w Bydgoszczy. Redukuje trujące substancje w powietrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE