W Bydgoszczy i regionie są jeszcze rodziny, które czekają na Szlachetną Paczkę

2022-12-07 15:44
Ostatni dzwonek, by pomóc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki
Autor: congerdesign/CC0/pixabay.com

Starsze małżeństwo z bydgoskich Bartodziejów potrzebuje żywności i bojlera do wody. Rodzina z Fordonu deski do prasowania i środków czystości. Emeryci ze Śródmieścia – butów. W regionie jeszcze 170 rodzin czeka na Szlachetną Paczkę. Poszukiwani są darczyńcy.

Bydgoszczanie jeszcze mogą pomóc i wesprzeć potrzebujących. Do piątku będzie otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. W Bydgoszczy są rodziny, które nie mają swoich darczyńców.

Wszystkie rodziny zostały odwiedzone, wprowadzone do systemu. Teraz uderzamy w kampanię darczyńców, bo jeszcze wiele rodzin tych darczyńców nie ma. Staramy się zrobić wszystko, by każda rodzina została wybrana w systemie i miała swojego darczyńcę - mówi Anna Bartnik ze Szlachetnej Paczki w Bydgoszczy.

Wolontariusze zachęcają, by zapoznać się z historiami potrzebujących. Można je znaleźć w Bazie Rodzin na stronie Szlachetnej Paczki.

Mamy rodziny wielodzietne, osoby starsze, uchodźcy z Ukrainy, mamy również młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość. Najważniejsze potrzeby to żywność, chemia, potem kurtki, buty. Zdarzały się też lodówki, pralki. Teraz jest inflacja, więc wszystko dużo kosztuje - dodaje Marcel Dawidziak, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Dary trafią do potrzebujących 10 i 11 grudnia podczas "Weekendu Cudów".

Szczegóły dotyczące Szlachetnej Paczki można znaleźć TUTAJ

Widok z Młyńskiego Koła w centrum Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE