W Bydgoszczy będzie otwarte kąpielisko. Gdzie bydgoszczanie będą się kąpać?

2022-09-29 15:18
Park Centralny
Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy, materiały prasowe

W Bydgoszczy powstanie otwarte kąpielisko. Bydgoszczanie będą się kąpać w Parku Centralnym.

W Parku Centralnym w Bydgoszczy będzie otwarte kąpielisko. Rusza przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Woda będzie wykorzystywana z Brdy.

Postanowiliśmy, że będziemy prowadzili prace projektowe przy hali Łuczniczka. Wybraliśmy tę lokalizację do dalszego procedowania. Jutro ogłosimy przetarg na dokumentację projektową. W ciągu 12 miesięcy powinnyśmy mieć pozwolenie na budowę i pełną dokumentację, by w tym miejscu było kąpielisko - mówi Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy.

Otwarte kąpielisko w Parku Centralnym to jedno z trzech kąpielisk, które wskazali mieszkańcy w głosowaniu na najważniejsze bydgoskie inwestycje.

Trudna sytuacja finansowa miasta nie pozwala nam zrealizować wszystkich naszych planów i wszystkich trzech kąpielisk, które planowaliśmy rozpoczynając prace dokumentacyjne. Staraliśmy się też o dofinansowanie z programu Polski Ład. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie na kąpielisko w Parku Centralnym i na Astorii. Takiego dofinansowania nie dostaliśmy. Mając trzy dokumentacje, musieliśmy podjąć decyzję w zakresie jakich kąpielisk prowadzimy działania dalej - dodaje Sztybel.

Plan zakłada między innymi budowę zbiornika o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych, plażę trawiastą i strefę rekreacyjną. Ma być roślinność, strefa gastronomiczna i wieża dla ratownika.

Park Centralny to teren o powierzchni ponad 6 hektarów. Jest położony wzdłuż Brdy, po jej południowej stronie. Od zachodu graniczy z halą sportową Arena Bydgoszcz, a od wschodu z ul. Wyszyńskiego. W okolicy są też dwie hale sportowe - Immobile Łuczniczka i Arena Bydgoszcz oraz miejskie lodowisko Torbyd.

Mirrocube w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE