drogo

W Bydgoszczy będzie 700 m nowej drogi za ponad 4 miliony złotych. Po majówce czekają nas utrudnienia [ZDJĘCIA]

2024-04-23 15:01

Niebawem zaczną się prace budowlane na ulicy Pod Skarpą, od skrzyżowania z ulicą Sybiraków do ulicy Korfantego. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Jak zapowiada ZDMiKP w Bydgoszczy, na odcinku, gdzie stoją nowe bloki, pojawią się przejścia dla pieszych oraz chodniki. Na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Pod Skarpą z ulicą W. Korfantego nasadzone zostaną rośliny. Prace będą realizowane etapami, wszystko zajmie 7 miesięcy. To jeden z ostatnich etapów przebudowy trasy łączącej Fordon z Myślęcinkiem (ul. Zamczysko i Pod Skarpą).

Tam jest już po remoncie. I mogą jeździć autobusy!

- W ostatnich latach przebudowaliśmy odcinki trasy pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Sybiraków o łącznej długości 3,6 kilometrów.Na trasie wprowadziliśmy też elementy poprawiające bezpieczeństwo, o które apelowali mieszkańcy (progi zwalniające, wysepki, rondo na połączeniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty, nowe oznakowanie). Nowe ulice i nawierzchnie pozwoliły też w ten rejon miasta skierować autobusy komunikacji miejskiej - mówi Tomasz Okoński rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

W tej części Bydgoszczy będzie nowy asfalt i chodnik

  • W tym roku zostanie przebudowany ostatni odcinek ul. Pod Skarpą - od ul. Sybiraków do ul. W. Korfantego o łącznej długości około 700 metrów.
  • Będzie nowa nawierzchnia asfaltowa, powstaną zjazdy do posesji z kostki betonowej oraz chodnik po południowej stronie jezdni.
  • W ramach zadania pojawi się też nowy przystanek autobusowy i oświetlenie.
  • Zostaną doświetlone dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. W. Korfantego przy skrzyżowaniu z Pod Skarpą oraz na ul. Pod Skarpą przy skrzyżowaniu z ul. Frydrychowicza.

- W rejonie skrzyżowania ulic Korfantego i Pod Skarpą posadzimy 40 (brzóz, sosen i świerków) drzew i ponad 500 krzewów (pięciorników, dereni i kosodrzewin) - podkreśla Tomasz Okoński.

Będą utrudnienia na ul. Pod Skarpą. Drogowcy ostrzegają

Choć jeszcze przed końcem kwietnia nastąpi przekazanie placu budowy, z pierwszymi zmianami ruchu kierowcy będą się musieli mierzyć dopiero po majówce. Żeby utrudnień było jak najmniej, drogowcy podzielili prace na kolejne kroki: pierwszy obejmie ponad 300 m odcinek na zachód od ulicy Matki Teresy z Kalkuty, a drugi - 360 m odcinek wschodni. Podczas głównych robót kierowcy będą mogli korzystać z sąsiednich ulic zbudowanych w poprzednich latach (m.in. Trybowskiego i Matki Teresy z Kalkuty). Wykonawcą robót jest spółka CZiLL. Będą kosztowały ponad 4,4 mln zł.

Po wykonaniu prac w rejonie osiedla Eskulapa do przebudowy pozostanie już tylko ostatnia część trasy od ul. Zamczyska do granicy z gminą Osielsko. Trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Na tym odcinku powstanie też infrastruktura rowerowa, która połączy się ze ścieżkami w Osielsku.

Trwa rozbiórka kładki na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy