W bydgoskich szkołach ruszyły egzaminy zawodowe. W cieniu koronawirusa [WIDEO]

2021-01-11 15:16 Dawid Olszewski
Egzaminy zawodowe
Autor: jarmoluk /CC0/pixabay.com

Uczniowie bydgoskich techników i szkół branżowych rozpoczęli egzaminy zawodowe. Nie mieli łatwo, bo przygotowywali się do nich w czasie epidemii, część zajęć prowadzono tylko online. Egzaminy zawodowe to praktyka i teoria. Egzaminy muszą być przeprowadzane w reżimie sanitarnym.

W połowie ferii zimowych w bydgoskich technikach i szkołach branżowych ruszają egzaminy zawodowe. Uczniowie ostatnich klas muszą wykonać zadania teoretyczne i praktyczne.

W tym roku mieli trudniej, bo do egzaminów trzeba było przygotowywać się nie tylko w szkole, ale głównie online. Część praktyczną mają za sobą uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

To była część praktyczna. Egzamin był dość łatwy. Przygotowania były online, mieliśmy też w szkole zajęcia dodatkowe. Nie da się tego wszystkiego wytłumaczyć przez internet, więc musieliśmy tutaj przyjechać i mieć te lekcje. Tyle na to poświęciliśmy z nauczycielami, że daliśmy radę i wcale nie musiał być zmniejszony materiał. Przed nami jeszcze matura, a potem pewnie studia

- mówią uczniowie bydgoskiej "Budowlanki".

Jutro uczniowie szkoły przystąpią do egzaminu pisemnego.

Część pisemna dla wszystkich zdających w formule 2012 lub 2017 odbędzie się 12 stycznia, a w formule 2019 w terminie 12 – 16 stycznia.

Część praktyczna w formule 2012 i 2017 odbywa się w terminie 11 stycznia – 19 lutego, a w formule 2019 w terminie 11 stycznia – 5 lutego, według harmonogramów ogłoszonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

  •  część pisemna – min. 50% punktów możliwych do uzyskania
  •  część praktyczna – min. 75% punktów możliwych do uzyskania
W bydgoskich szkołach ruszyły egzaminy zawodowe