To przyjaźń na całe życie. Bydgoszczanie mogą ubiegać się psa asystującego [AUDIO]

2021-02-18 12:30 Dawid Olszewski
Pies
Autor: MAKY_OREL/CC0/pixabay.com

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy szuka chętnych, którzy przygarną psa przewodnika. Pies zostanie wyszkolony i trafi do osób z niepełnosprawnościami. To wszystko bezpłatnie.

To przyjaźń na całe życie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy czeka na zgłoszenia mieszkańców, którzy przygarną psa asystującego. Zwierzęta pomagają osobom z dysfunkcjami wzroku, słuchu lub na wózku inwalidzkim.

Ośrodek podkreśla, że udział w projekcie jest bezpłatny. Szkolenie psów leży po stronie MOPSu.

Projekt w swoim założeniu obejmuje wyszkolenie i przekazanie osobom niepełnosprawnym psów asystujących. W założeniu psów będzie sześć. Jeżeli macie państwo ochotę zyskać najwierniejszego przyjaciela, towarzysza i kompana, to bardzo proszę składać swoją aplikację. Mamy pierwsze zgłoszenia, które są na bieżąco weryfikowane. Taka rola jest pieska, by umilił i usprawnił życie osobie, do której trafi

- mówi Marta Frankowska z MOPSu w Bydgoszczy.

Można się zgłosić do bydgoskiego MOPSu do 11 marca.

Wniosek i ankietę można znaleźć TUTAJ. Dokumenty można wysłać online, tradycyjną pocztą lub przynieść do siedziby przy ul. Ogrodowej. Po wstępnej pozytywnej weryfikacji zgłoszenia, pracownik skontaktuje się z daną osobą i poinformuje o dalszej procedurze.

Projekt "Zaopiekowani" jest współfinansowane ze środków europejskich.

O naborze mówi Marta Frankowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy:
W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach