Tak wzrosły ceny produktów w Polsce w ciągu 20 lat! Zestawienie szokuje [GALERIA]

2023-02-05 17:49
sklep
Autor: pixabay

Jak wyglądały zakupy w 2000 roku? Mając w kieszeni tylko 10 zł, mogliśmy kupić chleb za 1,2 zł, masło, 10 jaj i mleko. Zostało nam nawet (według obliczeń) 29 groszy reszty. Obecnie mając 10 zł kupimy masło extra, którego cena to 8 zł i 47 groszy i... na chleb już nie starczy. W ciągu ostatnich 20 lat zarobki Polaków znacznie wzrosły. Wzrosły również ceny na rynku. Za ile kupowaliśmy podstawowe produkty w 2000 roku? Ile kosztują obecnie? Sprawdź zestawienie w naszej galerii.

Ile jesteś w stanie kupić za 500 zł? To pytanie może i brzmi banalnie, lecz obecnie trudno uwierzyć w to, że jeszcze kilkanaście lat temu Polacy byli w stanie przeżyć za tę kwotę cały miesiąc.

Na przestrzeni lat najniższa krajowa zwiększyła się, a ceny na rynku – poszły w górę. Obecnie płaca minimalna wynosi 3 010 zł brutto, lecz jeszcze 27 lat temu - w 1995 roku, tuż po denominacji złotego - według archiwum PIT było to – uwaga – 280 zł!

Wiśnia na Jasnych Błoniach znów zaskoczyła mieszkańców. Drzewo obsypało się kwiatami

Z biegiem lat zmieniały się również średnie zarobki Polaków. Według danych z ZUS-u, w 2000 roku, tak zwana „średnia krajowa” wynosiła 1923,81 zł. Obecnie jest to już 5662,53 zł brutto. Jak natomiast od tamtego czasu zmieniły się ceny na rynku? Sprawdźmy.

Aktualne ceny podstawowych produktów wyszukaliśmy w popularnych sieciówkach. Zobacz galerię

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE