Piękny Dzień Mamy w Bydgoszczy

Szpitalny oddział zmienił się w salon piękności. Akcja dla mam małych pacjentów

2023-05-26 15:12

Mamy, które na co dzień czuwają przy swoich ciężko chorych dzieciach, mogły zapomnieć o smutnej codzienności. W dwóch bydgoskich szpitalach przyszły do nich fryzjerki, wizażystki i masażystka. To w ramach akcji „Piękny Dzień Mamy”.

Nie mają czasu i siły na wizytę w salonie piękności, więc salon piękności przyszedł do nich. W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza i Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy zorganizowano Piękny Dzień Mamy. To akcja dla prawdziwych bohaterek, które bez przerwy czuwają przy łóżkach swoich ciężko chorych dzieci.

- Mamy tutaj salon piękności, kawę, ciasto, są zaprzyjaźnione szkoły, które robią makijaże, paznokcie, jest salon fryzjerski i masażystka. Jest ogrom ludzi, którzy chcą pomagać. Mamy odpowiadają uśmiechem - mówi Julia Rozworowska, prezes Fundacji Piękny Dzień Mamy.

Mamy często przez kilka miesięcy a niekiedy nawet kilka lat spędzają na szpitalnym oddziale. Są przy swoich dzieciach od rana do wieczora.

- Wiemy, że nasze mamy do wojowniczki, na bardzo małym polu walki. Kobiety, które całą dobę siedzą w malutkiej sali, w izolatce i opiekują się swoim dzieckiem, nie zawsze w najlepszych chwilach. One zasługują na to, żeby chociaż raz wszystkie oczy skierowane zostały na nie - przyznaje przyznaje Jolanta Senkowska, nauczycielka i terapeutka ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Mamy na chwilę mogły zapomnieć o szpitalnej codzienności, a wolontariusze bawili się z dziećmi.

- Możemy na te pięć minut głowę przewietrzyć i chwilę odetchnąć, więc to akcja na wagę złota. Przy szpitalnych łóżkach nasze kręgosłupy najbardziej dostają w kość, więc bardzo przyda mi się masaż - mówi jedna z mam.

To była piąta edycja akcji w Bydgoszczy.

Piękny Dzień Mamy w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE