Ruszyła budowa nowego Lidla w Bydgoszczy. Wiemy, kiedy ruszymy tam na zakupy i co ze sklepami w pobliżu

i

Autor: Google Street View

nowy sklep

Trwa budowa nowego marketu w Bydgoszczy. Wiemy, kiedy otwarcie Lidla i co ze sklepami w pobliżu

2023-06-09 15:21

O budowie kolejnego sklepu Lidl w Bydgoszczy mówiło się od dawna. Stawiają go torunianie. Miesiąc temu na działce przy ul. Alei Armii Krajowej 252 pojawiły się maszyny budowlane i pierwsze materiały. Wcześniej z ziemią zostały zrównane stojące tam budynki. Kiedy otwarcie?

Bydgoszcz, al. Armii Krajowej 252 to adres budowanego właśnie sklepu Lidl (stanie na granicy między Bydgoszczą a najbogatszą gminą województwa). Dołączy do 850 sklepów tej sieci w całym kraju. W mieście jest ich dziś 16. Dwa całkiem blisko działki w sąsiedztwie salonu samochodowego Opel-Citroen Mikołajczak, gdzie są stanęły już fundamentu marketu.

Wystarczy pojechać tą trasą w stronę Bydgoszczy, by po 7 minutach robić zakupy w Lidlu w pobliżu stadionu Zawisza lub ruszyć w stronę Osielska i po 4 minutach wybierać towary w Lidlu w Galerii Osielsko.

Mieszkańcy Bydgoszczy i Osielska głowią się, co z nimi. Sklep przy ul. Gdańskiej wydaje się niezagrożony, ale mówi się, że ten w sąsiedniej gminie zostanie przeniesiony właśnie do powstającego budynku.

Kilkaset metrów dalej jest Biedronka, w pobliżu jest też ruchliwe skrzyżowanie i stacja paliw.

  • Żeby budowa Lidla mogła ruszyć, trzeba było wyburzyć znajdujące się na działce budynki mieszkalne i usługowe.
  • Budowę prowadzi spółka JMS z Torunia.

Budowlańcy mają czas do jesieni, a - zgodnie z zapowiedziami - w nowym Lidlu zakupy będzie można zrobić przed Bożym Narodzeniem.

- Pod koniec roku 2023 planujemy otworzyć nowy sklep sieci Lidl Polska w Bydgoszczy. Z myślą o wygodzie naszych klientów, przy sklepie powstanie parking z wydzielonymi miejscami dla aut, którymi poruszają się osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny z dziećmi - informuje Aleksandra Robaszkiewicz z sieci Lidl.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała sprawców!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE