Potężnie utrudnienia na Fordońskiej. "Jestem już spóźniona!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-13 13:57

Od rana cierpliwość kierowców w Bydgoszczy jest wystawiona na ciężką próbę. Na ul. Fordońskiej zmieniła się organizacja ruchu. W rejonie mostu Kazimierza Wielkiego trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Kierowcy stoją w korkach, pasażerowie tramwajów i autobusów są zdezorientowani. To poniedziałkowy poranek na Fordońskiej w Bydgoszczy. Zmieniono tu organizację ruchu, bo rusza budowa mostów. Zmiany dotyczą ul. Fordońskiej od Szajnochy do Bałtyckiej, a także mostu Kazimierza Wielkiego. Zamknięta jest ul. Łęczycka przy ul. Fordońskiej.

Od rana na Fordońskiej i moście Kazimierza Wielkiego tworzyły się korki.

Jechałam rano dosłownie dwie godziny i nie zdążyłam do pracy. Są korki. Jest niewygodnie. Muszę przejść kawał drogi. Jest straszny chaos

- mówią mieszkańcy Bydgoszczy.

Są tymczasowe ronda na wysokości Bałtyckiej, mostu Kazimierza Wielkiego i Fabrycznej.

Samochody w obie strony jeżdżą jezdnią w stronę Fordonu. Jezdnia w stronę centrum jest zamknięta. Tramwaje jeżdżą tam wahadłowo. Te utrudnienia potrwają do czerwca.

Zmiany dla kierowców:

 • zamknięta zostanie ul. Łęczycka na skrzyżowaniu z ul. Fordońską
 • zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Fordońskiej na odcinku od ul. Szajnochy do ul. Kijowskiej.

Na północnej jezdni ruch możliwy wyłącznie w zakresie dojazdu do ulic osiedlowych np. ul. Szajnochy, ul. Kijowska.

 • cały ruch pojazdów będzie odbywał się jezdnią południową w oparciu o wykonane 3 ronda tymczasowe:
 1. na wysokości ul. Bałtyckiej,
 2. mostu Kazimierza Wielkiego
 3. ul. Fabrycznej
 • w powyższych lokalizacjach jest wyłączona sygnalizacja świetlna
 • dojazd do stacji paliw Shell zostanie zachowany od strony ul. Łęczyckiej a do Castoramy od strony ul. Szajnochy
 • dojazd do I Urzędu Skarbowego i pobliskiego osiedla będzie zachowany z wykorzystaniem układu ulic lokalnych (Bałtycka, Kijowska).
 • w związku z objazdem linii autobusowych, wprowadzony zostanie całkowity zakaz parkowania pojazdów na ul. Bałtyckiej (odcinek od ul. Fordońskiej do Skłodowskiej-Curie).

Zmiany w komunikacji autobusowej:

 • nowa lokalizacja przystanków autobusowych z ul. Fordońskiej - dotychczasowy przystanek przy Castoramie zostanie ustawiony przy moście Kazimierza Wielkiego a przystanek z ul. Bałtyckiej zlokalizowany za skrzyżowaniem ul. Fordońskiej z ul. Bałtycką)
 • linie nr 59, 64, 69, 89 i 33N objazd ul. Bałtycką, na której zlokalizowane zostaną tymczasowe przystanki autobusowe (w obu kierunkach)
 • kurs linii nr 67 - bez zmian

Zmiany w komunikacji tramwajowej:

 • Tramwaje poruszają się według dotychczasowej trasy, wahadłowo po jednym torze - pomiędzy ul. Szajnochy i Bałtycką, omijają przystanki na tym odcinku.
Ogromne utrudnienia na Fordońskiej w Bydgoszczy. Rusza budowa mostów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE