Policjanci weszli do sklepów w Fordonie! Sprawdzali, czy klienci noszą maseczki [ZDJĘCIA]

2020-08-08 10:28 Dawid Olszewski
Policja Bydgoszcz Fordon
Autor: KWP w Bydgoszczy

Policjanci z bydgoskiego Fordonu wraz z pracownikami sanepidu kontrolowali sklepy wielkopowierzchniowe. Sprawdzali, czy klienci zasłaniają nos i usta.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy przeprowadzili w Fordonie kontrole sanitarne. W piątek weszli do wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Do głównych zadań policjantów i inspektorów było monitorowanie przestrzegania zasad sanitarnych, czyli prawidłowe zakrycie nosa i ust, umieszczenie i dystrybucja materiałów do dezynfekcji rąk, zachowanie odległości przynajmniej 1,5 metra. Dzielnicowi i inspektorzy przypominali właścicielom i pracownikom sklepów, że to na nich ciąży obowiązek egzekwowania obostrzeń. Krótko mówiąc, gdy w sklepie pojawi się klient bez maseczki, to ukarany mandatem może zostać nie tylko on, ale i administrator sklepu, który np. nie wezwie policji, gdy klient nie będzie się stosować do obostrzeń

- informuje asp. szt. Łukasz Lewandowski KP Bydgoszcz-Fordon

Za brak maseczki w sklepie grozi mandat w wysokości 500 zł. W przypadku wyjątkowych naruszeń policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, a wtedy grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł. Dodatkowo sanepid może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Ruszył remont ul. Magnuszewskiej. Droga jest rozkopana

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.