Policja nagradza. Wzorowi bydgoscy kierowcy otrzymają drobne upominki

2020-05-23 11:32 Lidia Rachwalska
Policja nagradza. Wzorowi bydgoscy kierowcy otrzymają drobne upominki
Autor: KWP w Bydgoszczy

Zapachowe zawieszki trafią do zmotoryzowanych w trakcie kontroli drogowej. Taki prezent przygotował dla kierowców Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Bydgoscy motoryzowani, którzy jeżdżą prawidłowo, nie muszą obawiać się kontroli drogowej. Funkcjonariusze postanowili nagrodzić osoby, które jeżdżą bezpiecznie i wykazują się zrozumieniem, a także szacunkiem wobec innych użytkowników drogi. Policjanci będą rozdawać kierowcom samochodowe upominki.

500 sztuk zawieszek zapachowych przekazał funkcjonariuszom Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Trafią one do kierowców, którzy przestrzegają przepisów przy przejściach dla pieszych.

- Do wielu groźnych sytuacji i zdarzeń drogowych dochodzi właśnie w miejscach przecinania się dróg osób poruszających się pieszo i kierujących pojazdami. Pieszy jest określany mianem Niechronionego Uczestnika Ruchu Drogowego, gdyż nie jest chroniony karoserią pojazdu. W sytuacji, gdy uczestniczy w zdarzeniu drogowym, to właśnie on odnosi najpoważniejsze obrażenia - informuje asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Niestety w Bydgoszczy wciąż dochodzi do wielu groźnych sytuacji.

Ostatnio policjanci (21.05) obserwowali ruch na ulicach: Ogińskiego, Jagiellońskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kombatantów w Bydgoszczy. Ukarali czerech zmotoryzowanych, którzy złamali przepisy na przejściu dla pieszych.

Policja informuje, że tylko w marcu i kwietniu na drogach Bydgoszczy i powiatu doszło do 18 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w których 10 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął.