Planujesz długi weekend w Bydgoszczy? Czy 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy?

2022-08-12 10:33
kalendarz
Autor: pixabay

Drugi miesiąc wakacji już się rozpoczął, a co za tym idzie – wielu Polaków zastanawia się, czy może planować długi weekend w sierpniu. Nie tylko w Bydgoszczy, ale i w całym kraju pojawia się pytanie – czy 15 sierpnia jest wolny od pracy. Jak wygląda kalendarz wolnych dni w Polsce? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Długi weekend sierpniowy - kiedy wypada?

Podczas wakacyjnej przerwy na mieszkańców Bydgoszczy czeka do zwiedzenia wiele ciekawych miejsc - nie tylko w samym mieście, ale i w okolicach.

To również moment, by skorzystać z letnich atrakcji, takich jak przejażdżka rowerem miejskim, wycieczka tramwajem wodnym, czy krótki wypad nad jezioro. Przypomnijmy, że w okresie letnim uruchomiona została międzygminna linia autobusowa do popularnego kąpieliska w podbydgoskich Chmielnikach, a także do Ostromecka.

Aby skorzystać z letniego wypoczynku potrzebujemy jednak wolnego czasu, a nic tak nie cieszy, jak przerwa od pracy. Czy 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy? Kiedy wypada długi weekend sierpniowy? To pytanie nurtuje nie tylko bydgoszczan, ale i wszystkich Polaków. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"

15 sierpnia wolne od pracy

Zgodnie z obowiązującą ustawą Polacy mogą liczyć aż na 13 dni ustawowo wolne od pracy. Zatem, czy 15 sierpnia znajduje się na liście?

Jeśli również i Ty zadawałeś sobie to pytanie, to mamy dla Ciebie znakomitą wiadomość – 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

15 sierpnia Święto Kościelne i Święto Wojska Polskiego

Polacy mogą liczyć na dodatkowy dzień wolny w sierpniu ze względu na Święto Wojska Polskiego i Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku przypadają one w poniedziałek, zatem Polacy będą mogli cieszyć się długim weekendem. Przerwa od pracy będzie trwać od 13 do 15 sierpnia włącznie. Warto więc zaplanować sobie ten czas, by spędzić go, w jak najprzyjemniejszy sposób.

Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w 2022

Zgodnie z obowiązującą ustawą, na ten roku przewidziane są aż trzy długie weekendy. Jeden z nich niedługo się rozpocznie. Jak wygląda dalsza część kalendarza świąt i dni wolnych na 2022 rok?

Oto lista dni wolnych, jakie pozostały jeszcze w 2022 roku.

  • 15 sierpnia (poniedziałek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  • 1 listopada (wtorek) - Wszystkich Świętych
  • 11 listopada (piątek) - Święto Niepodległości
  • 25 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie
  • 26 grudnia (poniedziałek) - Boże Narodzenie 
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE