Niebezpieczeństwo

Te osoby są najbardziej narażone na atak kleszczy. Sprawdź, czy jesteś jedną z nich

2023-05-11 15:21

Jedni potrafią wejść do lasu na 5 minut i już wrócić z kleszczem. Drudzy mogą spędzić na spacerze nawet kilka godzin i nie przykują uwagi tych pajęczaków. Z czego to wynika? Otóż, niektóre cechy wabią kleszcze niczym kocimiętka. Inne – wręcz na odwrót. Co ciekawe, część z nich to nie cechy fizyczne, a „kleszczowe wabiki”, których możemy pozbyć się wchodząc do lasu. Kto jest najbardziej narażony na atak kleszczy? A także – dlaczego? Sprawdź naszą galerię.

Kleszcze to jedne z najbardziej niebezpiecznych pajęczaków. Przenoszą one choroby: boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu. Czasem potrafią one wybrać na tyle niefortunne miejsce na ciele, że nie odkryjemy ich tak prędko.

M jak miłość. Kasia i Jakub będą mieli dziecko? Po chorobie Karski zgłosi się do specjalisty

Wówczas mogą one pozostać wkłute nawet przez kilka dni. Jednakże, warto zauważyć, że jednych kleszcze lubią bardziej, drugich znacznie mniej. Ci pierwsi potrafią wrócić z kleszczem na ciele nawet, jeśli weszli do lasu tylko na 5 minut.

Drudzy mogą spędzić na spacerze nawet kilka godzin i nie przykują uwagi tych pajęczaków. Z czego to wynika? Otóż istnieje wiele cech, na podstawie których kleszcze wybierają swojego żywiciela. Niektóre z nich przyciągają je jak magnes.

Kto jest najbardziej narażony na atak kleszczy? A także – dlaczego? Sprawdź naszą galerię.

Listen on Spreaker.