lekarz

i

Autor: pixabay

Okradli własną znajomą. Kobieta miała uzbierane pieniądze na leczenie!

2023-02-13 7:41

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trójce mieszkańców Lipna (woj. kujawsko-pomorskie) za to, że postanowili okraść własną znajomą. Podczas wizyty w domu kobiety, zabrali jej pieniądze, które ta zbierała od dłuższego czasu na leczenie! Kryminalni szybko zatrzymali sprawców. Jeszcze tego samego dnia kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli zarzut wspólnego dokonania kradzieży.

18-latka, 23-latek i 19-latek usłyszeli już zarzuty. Najmłodszy ze sprawców, 18-letnia dziewczyna zauważyła, że kobieta ma odłożone pieniądze. Podczas wcześniejszej wizyty w jej domu spostrzegła gotówkę. To ona namówiła pozostałą dwójkę znajomych na „łatwy zarobek”.

- Wspólnie ustalili plan działania i zrealizowali go. Podczas odwiedzin u lipnowianki jeden z mężczyzn wyszedł z kobietą do łazienki by odwrócić jej uwagę a pozostała dwójka zajęła się szukaniem pieniędzy. Po zabraniu gotówki, cała trójka wyszła z mieszkania i podzieliła się łupem – informuje kom. Małgorzata Małkińska, rzecznik prasowy KPP Lipno.

Bawił się w żołnierza i postrzelił siostrę

Trójka znajomych od razu wydała część ukradzionych pieniędzy. Z mieszkania pokrzywdzonej wynieśli łącznie 2500 złotych. Ta natomiast miała odłożoną kwotę na leczenie.

Gdy kobieta spostrzegła, że oszczędności zniknęły, złożyła zawiadomienie na policję. Kryminalni jeszcze tego samego dnia zamierzyli i zatrzymali sprawców.

- Policjanci od razu postawili im zarzut. Udało się odzyskać część ukradzionych pieniędzy i zabezpieczyć niektóre towary, jakie sprawcy kupili za ukradzioną gotówkę – dodaje rzeczniczka lipnowskiej policji.

Za dokonanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE