Ogólnopolska blokada Orlenu. Będzie protest w Bydgoszczy. Jest lista stacji

2022-06-09 14:32

Kierowcy mają dość podwyżek cen paliw i skrzykują się, by blokować stacje Orlenu. Taki protest został już zorganizowany w Bielsku-Białej. Kierowcy chcą blokować stacje również w Bydgoszczy.

W Polsce ceny paliw cały czas rosną. Na niektórych stacjach popularna 95 kosztuje już ponad 8 złotych za litr.

Pierwszy protest został zorganizowany w Bielsku-Białej, szykują się kolejne w całym kraju. Kierowcy organizują blokady, bo mają dość gwałtownych podwyżek cen paliw. Informują, że chcą w sposób legalny zamanifestować swoje niezadowolenie. Protest zaplanowano też w Bydgoszczy.

11 czerwca w Bydgoszczy od 16.00 do 18.00 kierowcy chcą blokować trzy stacje paliw - przy ulicach Bernardyńskiej 9, Grunwaldzkiej 142 i Kujawskiej 71. W Toruniu kierowcy planują protestować na stacji przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 88.

Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację. Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów, aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw. W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję.

- czytamy na facebookowej grupie „Blokujemy Orlen”.

Akcje podobne do tych w Bielsku-Białej są zaplanowane w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach.

Nowy wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy już otwarty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE