Nowy rok 2023 na nartach! Sprawdź, gdzie kolejki będą kursowały po północy

2022-12-25 9:54
narty
Autor: pixabay

Narciarze chcący przywitać Nowy Rok na stoku, będą mogli szusować witając 2023 rok w ośrodku PKL Jaworzyna w Krynicy-Zdroju. Kolejki krzesełkowe będą tam kursowały jeszcze po północy – zapowiadają Polskie Koleje Linowe.

- Miłośnicy białego szaleństwa, którzy zdecydują się na szusowanie w noc sylwestrową na Jaworzynie Krynickiej, skorzystają z nowej sześcioosiowej kolejki krzesełkowej. Dodatkowo podczas sylwestrowej jazdy na nartach będzie można posłuchać muzyki i zrelaksować się w strefie SKI – zapowiadają PKL.

Grób żołnierza, który zginął na wojnie w Ukrainie

Amatorzy narciarstwa, którzy zdecydują się na szusowanie w noc sylwestrową na Jaworzynie Krynickiej, skorzystają z nowej sześcioosiowej kolei krzesełkowej. Kolejka Jaworzyna Express zostanie uruchomiona 26 grudnia.

Sześcioosobowe wagoniki będą wyposażone w kopuły osłaniające od wiatru, a kubełkowe siedziska będą dodatkowo podgrzewane. Kolejką na szczyt w ciągu godziny będzie mogło wjechać nawet 2800 osób.

W sylwestrową noc kolejki na Jaworzynę Krynicką będą kursowały do godz. 0.30. Przed wieczorną jazdą trasy będą dodatkowo przygotowywane przez ratraki.

Z kolei w Krynicy–Zdroju na Górze Parkowej turyści będą mogli witać Nowy Rok na zabawie w stylu retro i w rytmie przebojów z dawnych lat. O północy sylwestrowicze będą mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni. W sylwestrową noc kolejka szynowo-terenowa na Górę Parkową będzie kursowała do godziny 5 na ranem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE