Puby, restauracje, kluby

Największa pizza w Bydgoszczy! Waży prawie 4 kg [GALERIA]

2023-04-20 7:57

Waży prawie 4 kg i ma 3600 cm2 objętości. Kwadratową, lecz gigantyczną pizzę możemy zakupić w Pizzeria Jolanta na Jagiellońskiej 58 w Bydgoszczy. Jak informują właściciele – specjał można zamówić również z dowozem do domu. Choć tak na marginesie – jej transport na pewno nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Zobaczcie zdjęcia pizzy. Szczegóły poniżej.

Tak wygląda największa obecnie pizza w Bydgoszczy. Nowy specjał pojawił się w menu Pizzerii Jolanta zlokalizowanej przy ul. Jagiellońskiej 58 (tuż obok galerii Focus i stacji paliw). Restauracja istnieje już na lokalnym rynku od 16 lat.

Pizzę można nabyć w rozmiarze 60x60 kwadrat , czyli 3600 cm2. Jest ona serwowana w formie kwadratu, a nie tradycyjnie – o okrągłym kształcie. Waga dania to odpowiednio od 3,4 do 3,8 kilograma.

Allan Krupa ujawnia, ile zarobił na muzyce

Jak informowaliśmy ostatnio - jeszcze w 2016 roku cena najtańszej pizzy – margherity w dużych polskich miastach wynosiła około 13-14 złotych. Dziś za mniej niż 20 zł praktycznie nie jesteśmy w stanie kupić tego włoskiego specjału. No, chyba że mrożonkę w supermarkecie, którą odgrzejemy w piekarniku.

Z powodu galopujących cen w Polsce, rozmiary pizzy również uległy zmianie. Dla przykładu – najtańsza margheritta w pizzerii w centrum miasta w Bydgoszczy ma zaledwie 24 cm średnicy. Natomiast najtańsza pozycja w pizzerii na Osowej Górze ma o dwa centymetry mniej.

Również pizze nazwane „gigantem” miały niegdyś po 60 cm, a obecnie, jest to około 45/50 cm. Co warto zaznaczyć – w niewielu punktach możemy jeszcze taką pozycję dostać. Wszystko ze względu na koszty. Pizza o takich rozmiarach kosztuje już ok. 50/60 zł w przypadku tej najtańszej - margherity, która ma w składzie tylko ser i sos.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE