Na grobach bliskich zapal wirtualny znicz. W Bydgoszczy jest taka możliwość!

2020-10-23 15:48 Dorota Lakner
Na grobach bliskich zapal wirtualny znicz
Autor: jozefbabij/Pixabay/CC0 Na grobach bliskich zapal wirtualny znicz

1 listopada nie musimy być na cmentarzu. Na grobach bliskich możemy zapalić wirtualny znicz. Miasto Bydgoszcz posiada aplikację www.cmentarze.bydgoszcz.pl, która pozwala odszukać swoich bliskich, poznać datę ich urodzenia oraz śmierci.

Na pamiątkę odwiedzin możemy zapalić wirtualny znicz, który będzie palił się przez 7 najbliższych dni. Dotyczy to cmentarzy przy ul. Wiślanej, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej, Lotników i na Ludwikowie.

Prezydent Bydgoszczy apeluje do mieszkańców by groby bliskich odwiedzać niekoniecznie 1 listopada.

- Jesteśmy na tydzień przed ważnym świętem, które obchodzi wielu Polaków. Jest to święto ponadlokalne, na bydgoskie nekropolie przyjedzie wiele osób z innych miast. Apelujemy, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo bydgoszczanek i bydgoszczan o odwiedziny swoich bliskich w innych dniach. Potraktujmy to jako troskę o zdrowie swoje i osób nam najbliższych – mówi prezydent Rafał Bruski.

W dniu Wszystkich Świętych na ulice wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne. Również  31 października i 2 listopada komunikacja będzie wzmocniona.

Dodatkowo na trasy wyjadą linie specjalne. Mają one zapewnić lepszy dojazd do największych cmentarzy. Będą funkcjonować od 31.10 do 2 listopada. Linia nr 108 połączy osiedle Kapuściska, przez Trasę Uniwersytecką, z osiedlem Leśnym. Linia nr 109 zapewniać ma bezpośrednie połączenie Fordonu, przez trasę WZ, z Osową Górą. Natomiast specjalna linia nr 110 ma zapewnić dojazd z Błonia na cmentarze znajdujące się w sąsiedztwie ul. Pileckiego i Artyleryjskiej.

W dniach 31 października - 2 listopada dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską obowiązywać będą przystanki pn. Fordońska / Kapliczna.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy