pomoc

Motomikołaje Bydgoszcz w akcji! Chcą umilić święta dzięciom z bydgoskich szpitali [ZDJĘCIA]

2023-11-28 15:11

Bydgoscy Motomikołaje od lat w grudniu odwiedzają dzieci, które święta spędzą w szpitalach, bo ich stan zdrowia nie pozwala na to, by były w tym czasie w gronie najbliższych. Zaglądają też do domu dziecka. To wyjątkowe chwile, bo motocykliści przejeżdżają przez miasto w korowodzie, a w lecznicach przebierają się za postaci z bajek i obdarowują najmłodszych prezentami. Żeby to zrobić, muszą jednak najpierw zebrać pieniądze. Tym razem potrzeba aż 380 paczek. Zbiórki już ruszyły. Byliśmy na jednej z nich i mamy zdjęcia. Podopowiadamy, kiedy jeszcze będzie można wesprzeć akcję i miło spędzić czas, gawędząc z motocyklistami i robiąc sobie zdjęcia przy ich maszynach.

Motomikołaje Bydgoszcz. Jak działają?

  • Bydgoscy Motomikołaje od lat odwiedzają na początku grudnia ciężko chore dzieci.
  • W tym roku przygotują 380 paczek (o 20 więcej niż w zeszłym) dla małych pacjentów ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy i Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.
  • Kilkoro bardzo chorych dzieci odwiedzą w domach, zajrzą też do placówek opiekuńczych.

Pieniądze na przygotowanie upominków, organizatorzy zbierają m.in. poprzez licytacje podarowanych przedmiotów i voucherów. Są prowadzone na facebookowym profilu. Za nami pierwsza tegoroczna zbiórka, jaką wolontariusze prowadzili w bydgoskich centrach handlowych. To była też okazja do dobrego spędzenia wspólnie czasu. Wolontariusze przebrali się za postaci z bajek. Najmłodszych częstowali cukierkami i rozdawali balony. Dzieci ustawiały się w kolejce, by tylko usiąść na motocyklach, starsi mieli mnóstwo pytań o maszyny i o jazdę. Za tydzień nadarzy się kolejna okazja, do wsparcia akcji.

Kolejna zbiórka w marketach w Bydgoszczy. Jak pomóc wolontariuszom na motocyklach?

  • 25 listopada wolontariuszy będzie można spotkać w Castoramie przy ul. Szubińskiej i w marketach Leroy Merlin przy. ul. Toruńskiej i ul. Rejewskiego.
  • Pieniądze do puszek będzie można wrzucać od godz. 9 do 18.

Finał akcji Motomikołaje zaplanowali na 3 grudnia. Co będzie się działo?

Finał akcji odbędzie się 3 grudnia. Motocykliści w czerwonych czapkach zbiorą się na parkingu przed marketem na ul. Szubińskiej. Od godz. 10 będą bawić się wspólnie z mieszkańcami. W planach są m.in. konkursy. Chętni będą mogli np. ozdobić własny kubek, będzie też zbiórka pieniędzy do puszek. Ok. godz. 11.50 uczestnicy zrobią sobie wspólne zdjęcie, a potem Motomikołaje przejadą w wesołym korowodzie przez miasto, żeby dotrzeć do szpitali.

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023 oficjalnie otwarty!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE