Biskupin

i

Autor: Dawid Olszewski

Majówka 2024

Majówka w Biskupinie. Można wybrać się w podróż do przeszłości

2024-04-25 8:21

W maju można wskoczyć do wehikułu czasu. Niedaleko Bydgoszczy będą atrakcje dla miłośników historii i archeologii. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie przygotowało kilkudniową majówkę.

Bydgoszczanie mogą cofnąć się w czasie. Na Majówkę zaprasza Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Można spacerować, piknikować albo wziąć udział w atrakcjach. To okazja, by dowiedzieć się czegoś o życiu człowieka z przeszłości.

Majówka w Biskupinie 2024 – program

Przez pięć dni będzie można skorzystać z różnych atrakcji. To okazja, by poznać dawną kuchnię, obejrzeć walki wojów, przyjrzeć się pracy rzemieślników i spróbować swoich sił jako wczesnośredniowieczny rolnik. W strefie piknikowej będzie działać zawieszony nad paleniskiem ruszt.

Pokazy rekonstruktorów

Podczas majówki w Biskupinie będzie można podziwiać cztery rekonstrukcje. Pojawią się mieszkańcy, którzy opowiedzą o życiu codziennym w pradziejach i wczesnym średniowieczu. Będzie można zobaczyć, jak wytwarzano narzędzia, tkaniny i ceramikę. Chętni dowiedzą się, jak przechowywano żywność.

Gra terenowa

Rodzinna gra terenowa to poszukiwanie artefaktów, które pozwolą na powrót z pradziejów do teraźniejszości. Organizatorzy przygotowali też krzyżówki, które można rozwiązać, zwiedzając kolejne rekonstrukcje.

Przygotowano też warsztaty – garncarskie, lepienia paciorków z modeliny. Codziennie o godz. 14.00 w sąsiedztwie Wioski piastowskiej będzie można podziwiać walki wojów.

Pojawi się też miejsce, w którym każdy będzie mógł odpocząć. W strefie piknikowej będzie można przygotować na ruszcie kiełbaski i odetchnąć na trawie. Organizatorzy zachęcają, by przynieść ze sobą kosze piknikowe, jedzenie i koce. Odpocząć będzie można też na statku. Po jeziorze Biskupińskim będą pływać dwa statki, w tym replika wikińskiej łodzi.

Majówka w Biskupinie od 1 do 5 maja. (W dniach 1-4 maja pokazy odbywają się w godz. 10:00-18:00, a 5 maja w godz. 10:00-17:00).

Wiosenny spacer po bydgoskim Ogrodzie Botanicznym UKW