Magazyn darów w BCTW tylko do końca kwietnia [WIDEO]

2022-04-14 16:42

Magazyn w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie działał do końca kwietnia. Wiadomo też, że w święta magazyn będzie zamknięty.

Magazyn w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie działał tylko do końca kwietnia. Potem ma zmienić lokalizację, ale na razie nie ma szczegółów.

Na miejscu cały czas czekają wolontariusze. Jest ich coraz mniej, ale są też tacy, którzy już na początku wojny zaangażowali się w pomoc uchodźcom.

Widać duży spadek liczby wolontariuszy, również darczyńców. Ludzie chyba stwierdzili, że jakoś to tutaj funkcjonuje. Wolontariuszy na pewno nam brakuje, a zostali najbardziej wytrwali

- przyznaje Dominika Mackiewicz, wolontariuszka.

Uchodźcy każdego dnia przychodzą do BCTW po dary. Od ponad 40 dni wolontariusze spotykają się w magazynie z różnymi historiami.

Utkwiła mi w pamięci pani, od której przyjmowałam zlecenie na dary. Pani miała na rękach miesięczne dziecko. Stwierdziłam, że musiała wyjechać z Ukrainy z kilkudniowym dzieckiem. Wzięłam je na ręce, by pani mogła wypełnić dokumenty. Karmiłam niemowlę butelką. Wciąż się wzruszam, jak o tym mówię

- dodaje Mackiewicz.

BCTW w okresie świątecznym

W święta magazyn darów w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie zamknięty. Można przyjść jeszcze dziś i w piątek. Wolontariusze wrócą we wtorek. Zmienią się godziny funkcjonowania - magazyn będzie czynny od 8.00 do 16.00.

Bydgoski magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE