Łucja Kiełcz

i

Autor: Siepomaga.pl

Zdrowie

Łucja Kiełcz potrzebuje drogiej operacji w USA. W Bydgoszczy będzie bieg charytatywny

2023-03-28 20:48

Maleńka Łucja potrzebuje operacji w USA, by dostać szansę na życie. W internecie trwa zbiórka dla dziewczynki z poważną wadą serca. W Bydgoszczy szykuje się też bieg charytatywny. Każdy będzie mógł się dorzucić do zbiórki. Operacja kosztuje ponad milion złotych, na koncie zbiórki jest przeszło 300 tysięcy złotych.

Ponad 800 tysięcy złotych brakuje, by zapłacić za operację serca, która uratuje życie małej Łucji Kiełcz. W Bydgoszczy szykuje się bieg charytatywny. Można aktywnie spędzić czas i pomóc. Dziewczynka cierpi na poważną wadę serca i jedynym ratunkiem jest operacja w USA.

- Łucja zmaga się od urodzenia z wadą serca, z zespołem Ebsteina. U Łucji przybiera ona skrajną postać, czyli taką, która musi zostać zoperowana, żeby zapewnić dziecku zdrowie i życie - mówi Karolina Kozłowska, ciocia Łucji i organizatorka biegu.

Każdy może wesprzeć dziewczynkę i wziąć udział w biegu charytatywnym. Oprócz biegu będą też inne atrakcje.

- Postaraliśmy się zorganizować bieg charytatywny, który wspomoże dofinansowanie operacji Łucji. Dystans, który trzeba przejść, przebiec, przemaszerować to 5 kilometrów i będzie trzeba to zrobić w ciągu 3 godzin. Przewidujemy dużo atrakcji, między innymi koncerty. Scena będzie umiejscowiona w pobliżu KS Gwiazda. Będą też wolontariusze z puszkami - dodaje Kozłowska.

Bieg dla Łucji Kiełcz w Bydgoszczy w niedzielę o 11.00. Zbiórka przy KS Gwiazda.

Bieg City Trail w bydgoskim Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE