Laboratoria do produkcji BMK i mefedronu zlikwidowali policjanci z CBŚP w Bydgoszczy [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-09-11 17:29

Kompletna linia do produkcji środków odurzających znajdowała się na terenie powiatu toruńskiego. Zatrzymano 36-latka. Może mu grozić do 15 lat więzienia.

Policjanci CBŚP z Bydgoszczy zatrzymali tzw. chemika i zlikwidowali 2 laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronu. Podczas akcji przejęto 9 kg mefedronu, ok. 200 litrów substancji do analizy oraz broń palną z amunicją i podrobiony dowód osobisty.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową rozpoczęli pracę nad tą sprawą kilka miesięcy temu. Z ich informacji wynikało, że narkotyki mogą być produkowane na terenie powiatu toruńskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali w Toruniu 36-latka. Na terenie wynajmowanej przez niego posesji, w pomieszczeniach gospodarczych była kompletna linia służąca do produkcji środków odurzających i 9 kg mefedronu pozostawionego do wysuszenia. Tam też policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną z amunicją i podrobiony dowód osobisty. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli też prekursory i odczynniki chemiczne służące do produkcji BMK.

Policjanci w trakcie przeszukania laboratorium w Toruniu nie znaleźli wszystkich chemikaliów niezbędnych do wyprodukowania mefedronu. Podejrzewali, że te substancje są produkowane w innym miejscu. Dotarli do jednej z piwnic na terenie powiatu toruńskiego, która była użytkowana przez podejrzanego. Tam było ukryte kolejne laboratorium. Tam policjanci zabezpieczyli między innymi odczynniki chemiczne i woreczki strunowe. Zabezpieczone substancje przekazano do badań fizykochemicznych.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum – Zachód w Toruniu przedstawił podejrzanemu zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Toruniu przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Dwa laboratoria do produkcji BMK i mefedronu zlikwidowali policjanci z CBŚP w Bydgoszczy.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE