Laboratoria do produkcji BMK i mefedronu zlikwidowali policjanci z CBŚP w Bydgoszczy [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-09-11 17:29

Kompletna linia do produkcji środków odurzających znajdowała się na terenie powiatu toruńskiego. Zatrzymano 36-latka. Może mu grozić do 15 lat więzienia.

Policjanci CBŚP z Bydgoszczy zatrzymali tzw. chemika i zlikwidowali 2 laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronu. Podczas akcji przejęto 9 kg mefedronu, ok. 200 litrów substancji do analizy oraz broń palną z amunicją i podrobiony dowód osobisty.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową rozpoczęli pracę nad tą sprawą kilka miesięcy temu. Z ich informacji wynikało, że narkotyki mogą być produkowane na terenie powiatu toruńskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali w Toruniu 36-latka. Na terenie wynajmowanej przez niego posesji, w pomieszczeniach gospodarczych była kompletna linia służąca do produkcji środków odurzających i 9 kg mefedronu pozostawionego do wysuszenia. Tam też policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną z amunicją i podrobiony dowód osobisty. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli też prekursory i odczynniki chemiczne służące do produkcji BMK.

Policjanci w trakcie przeszukania laboratorium w Toruniu nie znaleźli wszystkich chemikaliów niezbędnych do wyprodukowania mefedronu. Podejrzewali, że te substancje są produkowane w innym miejscu. Dotarli do jednej z piwnic na terenie powiatu toruńskiego, która była użytkowana przez podejrzanego. Tam było ukryte kolejne laboratorium. Tam policjanci zabezpieczyli między innymi odczynniki chemiczne i woreczki strunowe. Zabezpieczone substancje przekazano do badań fizykochemicznych.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum – Zachód w Toruniu przedstawił podejrzanemu zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Toruniu przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Dwa laboratoria do produkcji BMK i mefedronu zlikwidowali policjanci z CBŚP w Bydgoszczy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE