diana

i

Autor: YouTube/Wikipedia

W nowym sezonie The Crown zobaczymy śmierć księżnej Diany. Co do tej pory było fikcją, a co prawdą?

2023-11-23 15:01

Na platformie Netflix wystartował długo oczekiwany sezon serialu "The Crown". Na tapecie cały czas znajduje się księżna Walii. Wiemy, że to w tym sezonie dojdzie do jej śmierci. Przypomnijmy, że uwielbiana przez wszystkich żona Karola zmarła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku w wypadku samochodowym uciekając przed paparazzi. W ciągu 25 lat postać księżnej Walii wielokrotnie pojawiła się w różnych filmach i serialach. Tuż po premierze czwartego sezonu "The Crown" pojawiło się wiele komentarzy. Które z wątków ukazanych w serialu to fikcja, a które to fakty? Wszystkiego dowiesz się z naszej galerii.

The Crown, czyli najbardziej popularny i lubiany serial o rodzinie królewskiej – czy możemy traktować go jako lekcję historii? Jak zaznaczają sami twórcy serii – serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jak wiele z tych „inspiracji” odbiega znacząco od tego, co wydarzyło się w rzeczywistości?

Widok z bydgoskiego Słonecznika

Tuż po premierze czwartego sezonu „The Crown”, w którym zaprezentowano postać Diany, głos w sprawie zabrał brat księżnej. Hrabia Charles zaapelował wówczas do widzów, by nie traktować wydarzeń ukazanych w serialu jako fakty, lecz jako luźną opowieść, która nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Podczas wizyty w programie Love Your weekend with Alan Titchmarsh brat księżnej Diany opowiedział również o swoich obawach względem odbioru widzów zza granicy. Zaznaczył, że obcokrajowcy mogą potraktować serial „jako lekcję historii”. Zatem jak było naprawdę? Które z wątków wydarzyły się w rzeczywistości, a które to wymysły Netflixa? Sprawdź naszą galerię.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE