Koronawirus w Bydgoszczy. Piąta fala nabiera tempa

2022-01-25 14:46
Koronawirus
Autor: lukasmilan/CC0/pixabay.com

Piąta fala epidemii nabiera tempa. W województwie kujawsko-pomorskim mamy 1147 nowych przypadków zachorowań. W Bydgoszczy to przeszło 226 osób, zmarły dwie osoby.

Coraz więcej osób zgłasza się do punktów wymazowych w Bydgoszczy i regionie. Szef Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy nie ma wątpliwości, że w najbliższym czasie będzie przybywać dodatnich testów.

Liczba punktów wymazowych ma wzrosnąć. 

Prognozujemy dalszy wzrost zachorowań w województwie kujawsko-pomorskim. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zaobserwowaliśmy wzrost wymazów. Od początku stycznia w województwie kujawsko-pomorskim uruchomiliśmy pięć dodatkowych zespołów wymazowych. Obecnie mamy ich 47, stawiamy na punkty drive-thru, by maksymalnie ograniczać przenoszenie się Covid-19. W tym tygodniu uruchamiany kolejne dwa punkty, w następnym kolejne. Ustalenia ze świadczeniodawcami trwają. Do końca tego tygodnia planujemy rozwinięcie bazy czasowej punktów do ośmiu godzin w każdym z nich

- mówi Jan Gessek, dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.

Piąta fala w województwie kujawsko-pomorskim

Sytuacja w szpitalach w województwie kujawsko-pomorskim jest coraz trudniejsza.

Bilans ostatnich czterech dni jest niekorzystny. Od 21 do 25 stycznia przybyło w naszych szpitalach już 63 pacjentów i to zły prognostyk na początek piątej fali. Pod respiratorem znajduje się 65 osób na 134 dostępne respiratory. W izolatorium mamy 30 osób na 100 dostępnych miejsc.

- mówi Mikołaj Bogdanowicz, kujawsko-pomorski wojewoda.

Najwięcej pacjentów z Covid-19 przebywa w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy, a także w szpitalach w Radziejowie, Grudziądzu, Aleksandrowie Kujawskim i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu.

Ferie na bydgoskim lodowisku. Przed Torbydem długa kolejka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE