Kolejna książka bydgoskiego pisarza w druku! To sensacyjna historia o klerze i Kościele autorstwa Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Kiedy premiera? [GALERIA]

2022-08-10 10:00
maszyna
Autor: pixabay

Jerzy Sulima-Kamiński wciąż żywy! Do drukarni trafiła właśnie ostatnia z książek wybitnego bydgoskiego autora pod tytułem „Koktajl Dalajlamy”. Premiera drugiego wydania dzieła Sulimy-Kamińskiego ukaże się we wrześniu – dwadzieścia lat po śmierci pisarza.

Jak zaznaczał niegdyś nieżyjący już polski krytyk literacki – Leszek Żuliński, to sensacyjna powieść o klerze i Kościele, współczesnych dylematach i debatach politycznych. Publicysta zaznacza przy tym, że autor – wybitny Jerzy Sulima-Kamiński, mimo że nie boi się wygłaszać wielu niepopularnych sądów, nie przekracza przy tym żadnych wątpliwych granic.

- Dawno nie czytałem tak solidnej, klarownej, literacko znakomitej powieści – podkreślał nieżyjący już Leszek Żuliński. - Co z tego wynika? Otóż po pierwsze, powieść ma świetny pomysł fabularny. Po drugie: czyta się! Czyta się jak sensację.

Bydgoszcz: zalało ul. Grunwaldzką

Koktajl Dalajlamy (bo taki tytuł nosi książka) to według autora dzieło jego życia. Jako, że jest to ostatnia książka w dorobku pisarza, podsumował on również w niej swoje życie.

Nowe wydanie książki trafiło właśnie do druku. Bydgoscy czytelnicy będą mogli kupić je już jesienią. Premiera „Koktajlu Dalajlamy” zaplanowana jest na wrzesień, tuż przed urodzinami wybitnego bydgoskiego pisarza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE