laptop

i

Autor: pexels Zdjęcie ilustracyjne

Kryminalne

Kliknęła w link i… stała się tragedia. Kobieta straciła oszczędności

2023-04-05 7:53

31-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego kliknęła w link i... straciła blisko 9 tysięcy złotych. Jak się okazało, jednym klikiem przekazała przestępcy dane potrzebne do zalogowania się na konto i wypłacenia sobie pieniędzy. Szczegóły poniżej.

Na policję zgłosiła się 31-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego. Kobieta wystawiła do sprzedaży bluzę na jednym z portali ogłoszeniowych. Ze sprzedającą skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy.

- Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 31-latka kliknęła w przesłany przez kupującego link oraz podała mu dane swojej karty płatniczej, które miały umożliwić wykonanie natychmiastowego przelewu z pieniędzmi. Kiedy chwilę później kobieta zalogowała się na podany link, nastąpił z jej konta przelew  na kwotę blisko 9 tysięcy złotych – informuje asp. szt.  Tomasz Bartecki, rzecznik prasowy KPP Mogilno.

Express Biedrzyckiej - Szymon HOŁOWNIA

Policja apeluje, by pod żadnym pozorem nie wchodzić w nieznane linki i nie przekazywać swoich danych osobowych, danych kart płatniczych oraz haseł do bankowości elektronicznej. Korzystając z platform sprzedażowych należy zapoznać się z regulaminem zakupów bądź sprzedaży. Nie należy też postępować wbrew regulaminowi.

- Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy – dodaje rzecznik mogileńskiej policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE