Kamienica naprzeciwko nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego w remoncie

2022-08-16 13:32
staroszkolna
Autor: UM Bydgoszcz

W zeszłym roku przy ul. Staroszkolnej w Bydgoszczy zakończono rewitalizację miejskiego obiektu pod numerem 10 po dawnym przedszkolu, dzięki której powstało Centrum Edukacyjno-Społeczne. Teraz przyszedł czas na budynek sąsiedni. Remontu doczeka się kamienica przy ul. Staroszkolnej 11.

Dzięki renowacji cała pierzeja ulicy Staroszkolnej wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego będzie składać się z szeregu budynków z odnowioną elewacją. Kamienica mieszcząca się pod numerem 11 to niewielki, piętrowy budynek wzniesiony na początku XX wieku.

Policyjny dron obserwuje przejście dla pieszych w Bydgoszczy

- W osi budynku od strony ulicy umieszczono wejście - informują przedstawiciele Urzedu Miasta w Bydgoszczy. - Elewacja na wysokości piętra wykończona jest licowaną cegłą. Otwory okienne zdobią opaski i naczółki. Regularne podziały pod oknami akcentują płyciny. Kondygnacje oraz nieużytkowe poddasze rozdzielają gzymsy. Zachowała się oryginalna stolarka drzwiowa i część stolarki okiennej. 

Remont ma przywrócić elastyczny wygląd kamienicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE