Jarmark na Politechnice Bydgoskiej

i

Autor: Dawid Olszewski

Dzieje się

Co robią żywe kurczaki na Politechnice Bydgoskiej?

2023-04-05 7:49

W Fordonie znów będzie można poczuć klimat świąt. Na Politechnice Bydgoskiej przygotowują już II Akademicki Jarmark Wielkanocny.

W kampusie będą drewniane kramy, a w nich między innymi świąteczne ozdoby, wędliny, oscypki, miody, krówki, pierogi i obowiązkowy żurek.

Politechnika razem z Filharmonią Pomorską zorganizują Strefę Kultury. Tutaj najmłodsi wezmą udział w twórczych zajęciach. Będzie można posłuchać koncertu z animacją dla dzieci.

Na scenie wystąpią też przedszkolaki, a także Patrycja Mazurek-Toczko, Trójkowe TRIO z III LO w Bydgoszczy i wielu innych zdolnych artystów. Ponownie będzie można zobaczyć finalistę programu Mam Talent - Waldka Kukurowskiego oraz pokaz kalisteniki w wykonaniu grupy Only Workout. Pokazy kulinarne przygotuje dla bydgoszczan Marlena Cichocka, finalistka VIII edycji programu MasterChef. To będzie pokaz połączony z degustacją wielkanocnych potraw.

Podczas świątecznego jarmarku będzie okazja, by sprawdzić swój stan zdrowia. Darmowe badania szykują Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy i Przychodnią BAJKA.

Na jarmarku pojawią się też kurczaki. Będzie można je odwiedzić w specjalnie dla nich przygotowanym domku. Za bezpieczeństwo i komfort kurczaków odpowiadają najlepsi specjaliści z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Jarmark w fordońskim kampusie od 31 marca do 2 kwietnia.

Targi Pracy i Kariery na Politechnice Bydgoskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE