babka z Rancza

i

Autor: Youtube/TikTok

Internauci odkryli, że rozebrano dom babki z Rancza. „Łezka się w oku kręci”

2023-02-14 19:53

Kto choć raz obejrzał Ranczo doskonale wie, kim jest babka – lokalna zielarka. Jej dom, w którym wyleczyła niejednego bohatera, a także paliła ognisko był jednym z najbardziej charakterystycznych punktów serialu. Jak się okazuje – kultowy budynek został zburzony. Odkryli to internauci. „Łezka się w oku kręci” – komentują.

Uwielbiany przez Polaków serial „Ranczo” emitowany był w telewizji od 2006 do 2016 roku. Przez lata zgromadził rzeszę fanów, którzy opłakiwali swoich ulubionych bohaterów na wieść, że znana seria znika anteny.

O serialu zrobiło się głośno całkiem niedawno, kiedy „Ranczo” znalazło się na Netflixie. Wówczas wielu fanów spekulowało o tym, czy serial nie zostanie wznowiony dla znanego medium streamingowego i wkrótce nie pojawią się nowe sezony.

Choć wydarzenia w serialu rozgrywają się we wsi o nazwie Wilkowyje, tak naprawdę serię kręcono głównie w miejscowości Jeruzal oraz m.in. w Latowiczu i Sokulach. Przez lata fani serialu jeździli w te miejsca, by zrobić sobie zdjęcie ze słynnym sklepem Więcławskiej i kultową ławeczką.

W Jeruzalu natomiast mieścił się dom serialowej babki. W to miejsce również przyjeżdżali wierni fani Rancza, jednak ostatnio internauci dokonali smutnego okrycia – budynek został rozebrany.

- Dom babki został niestety rozebrany – informuje TikTokerka. - Tam są pozostałości, a tu za mną jest ten budynek obok.

Na odpowiedź internautów nie było trzeba długo czekać.

- Łezka się w oku kręci – pisze jeden z internautów.

- Szkoda, można było trochę odnowić i zostawić do zwiedzania turystom jako atrakcja – dodaje drugi.

Chatka babki była w rzeczywistości niewielkim domem znajdującym się na opuszczonej działce, na skraju miejscowości Jeruzal. Jak podaje Onet – grupa Urban Explorers odwiedziła dom zielarki trzy lata temu i już wtedy zaznaczano, że domek jest w opłakanym stanie.

Rodowicz obrzucona owocami na koncercie. Historia z Koprem

Okna miały być wybite, a wnętrze – zdemolowane. W środku chatki były jednak pozostałości po planie zdjęciowym, gdzie przez lata nagrywano popularny serial. Na ścianach znajdowały się natomiast zioła, którymi słynna babka leczyła bohaterów.

Jeden z użytkowników TikToka zaznaczył natomiast, że odwiedził to miejsce jeszcze pod koniec lipca tego roku. Według jego relacji – chatka miała jeszcze znajdować się na opuszczonej działce. Kiedy dokładnie zburzono domek? Tego nie wiadomo.

Przypomnijmy, że w rolę babki przez 10 lat wcielała się Grażyna Zielińska. Aktorka znana jest nie tylko z ról filmowych, ale również teatralnych. Od 1986 związana była z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku W 2002 została natomiast odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE