Ile zarabiają bydgoszczanie? Mieszkańcom trudno w to uwierzyć

2023-01-18 9:08
banknoty
Autor: pixabay

Na profilu facebookowym bydgoskiego Super Expressu rozgorzała wyjątkowo gorąca dyskusja. Dziennikarze serwisu opublikowali grafikę z danymi GUS o miesięcznych zarobkach mieszkańców naszego miasta. Bydgoscy użytkownicy nie byli w stanie uwierzyć w autentyczność statystyk, a dane GUS zostały wyśmiane w komentarzach.

Jak podaje GUS - średnie miesięczne zarobki w Bydgoszczy w sektorze przedsiębiorstw wynoszą 6 115 zł brutto. Grafika z danymi trafiła na profil facebookowy Super Express Bydgoszcz, a pod postem pojawiło się ponad 150 komentarzy internautów.

Czy zarobki w Bydgoszczy przedstawione przez GUS mają wiele wspólnego z prawdą? Zastanawiać nad tym zaczęli się bydgoszczanie. Wśród komentujących znaleźli się tacy, którzy śmieją się, że ww. dane pochodzą z okresu 2 lub więcej miesięcy.

- To jest chyba półroczny zysk - pisze jeden z użytkowników.

Nikt nie chce zmyć graffiti z wiaduktu. Urzędniczy ping pong na Białołęce

Zdaniem innej użytkowniczki, dane o zarobkach w Bydgoszczy znacznie odbiegają od rzeczywistości.

- Tyle to by się chciało zarabiać ale fakty są inne, nie wiem, skąd mają te statystyki, ale znacząco mijają się z prawdą - pisze kobieta.

Niektórzy komentujący zwrócili uwagę na słowo "średnie", które pojawia się w kontekście zarobków w Bydgoszczy, bo ich zdaniem trudno, żeby podane w ten sposób statystyki dotyczyły każdego mieszkańca miasta.

- Ja jem kapustę, szef mięsko, średnio wychodzi, że jemy gołąbki - komentuje z przymrużeniem oka mężczyzna.

W temacie zarobków w Bydgoszczy nie mogło zabraknąć również aluzji politycznych. "Ale ludzie kochani tak zarabiają tylko, członkowie mafii, kościoła, i pisu, reszta 2300 żeby starczyło na miskę ryżu", "Pfff dobre sobie, ciekawe kto zawyża wynik. Czyżby osoby zajmujące eksponowane stanowiska polityczne?!", "Oficjele partyjni z PiS na najniższych stanowiskach" - czytamy w komentarzach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE