Eska na plaży w Pieczyskach. Zobaczcie, kogo spotkaliśmy! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-07-23 20:30

Były rozmowy o wakacjach, pozdrowienia i nagrody. Ekipa Eska Summer City odwiedziła Pieczyska. Można tu wypoczywać na nowej plaży.

Przez całe wakacje jesteśmy tam, gdzie bydgoszczanie chętnie spędzają wolny czas.

Pieczyska nad Zalewem Koronowskim to jedna z takich miejscówek.

Ostatnio ten teren zmienił się nie do poznania. Plaża przeszła metamorfozę.

Pojawiła się promenada z desek kompozytowych, jest taras widokowy z zejściem na plażę.

Plażowicze mają do dyspozycji drewniane przebieralnie, są ławki, siedziska plażowe i leżaki.

Na plaży wypoczywało wielu mieszkańców naszego regionu. Pozdrawiamy Żołędowo, Borówno, Koronowo i Neklę!

Sporo osób przyjechało też z daleka m.in. z Łodzi, Warszawy i Pabianic.

Na plaży spotykamy ratowników. Jest ich czterech. Bacznie obserwują nie tylko to, co dzieje się w wodzie, ale także czuwają nad bezpieczeństwem na plaży i poza kąpieliskiem.

Jak zachowują się turyści?

- Turyści zachowują się różnie. Większość jest kulturalna i potrafi się zachować i zachować zdrowy rozsądek. Są osoby, które czasami po jakimś spożyciu alkoholu wchodzą do wody, ale nie było przypadku, żeby ktoś gdzieś nadmiernie daleko pływał, bo zaraz interweniujemy, reagujemy – powiedział nam Grzegorz Wardacki, instruktor ratownictwa wodnego.

Ratownicy apelują, aby nie pływać po alkoholu. W takim stanie powinno się także zrezygnować nawet z samego wejścia do wody. Najlepiej pływać tam, gdzie czujemy grunt.

- Powinniśmy pływać tam, gdzie jest grunt, wzdłuż bojek. Gdy ktoś zasłabnie, czy cokolwiek się stanie, to zawsze może szybko wyjść. Przy tłumie ratownicy nie zawsze są w stanie ''wyłowić'' osobę, która potrzebuje pomocy, tym bardziej że to nie jest tak jak na filmach, że ktoś tonący krzyczy help, ratunku. Raczej tonie w ciszy. Przy natłoku turystów ciężko jest dostrzec, czy ktoś potrzebuje pomocy, czy tylko się wygłupia. Pływajmy tam, gdzie mamy grunt - apeluje Grzegorz Wardacki.

Ratownicy proszą też turystów, aby nie zostawiali śmieci na plaży.

Na kąpielisku są 2 strefy.

Czerwone boje to strefa dla osób, które nie potrafią pływać. Później opada ona dość szybko i zaczynają się żółte boje. To miejsce tylko dla osób, które dobrze pływają. Ma około 4 metrów głębokości.

Temperatura wody w czasie ciepłych i słonecznych dni wynosi około 24 stopni.

Na plaży pracuje 4 ratowników z kujawsko-pomorskiego WOPR.

Plaża jest strzeżona od 10.00 do 18.00. Ratownicy pełnią też służbę całodobowo pod numerami alarmowymi 112 i nad wodą pod numerem 601 100 000.

Bezpiecznego wypoczynku!

Bydgoska ekipa Eska Summer City na plaży w Pieczyskach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE