Wojewoda kujawsko-pomorski

i

Autor: Urząd Wojewódzki, materiały prasowe

Epidemia w województwie kujawsko-pomorskim. "Są pierwsze oznaki stabilizacji w regionie"

2021-04-15 16:17

Jesteśmy na szczycie trzeciej fali, są pierwsze oznaki stabilizacji w regionie – powiedział w Bydgoszczy Mikołaj Bogdanowicz. Kujawsko-pomorski wojewoda przedstawił aktualną sytuację epidemiczną.

Wojewoda podkreślił jednak, że na razie za wcześnie, by mówić o sukcesie. Sytuacja nadal jest poważna.

Możemy powiedzieć, że jesteśmy na szczycie trzeciej fali, gdzie zauważamy pierwsze oznaki stabilizacji sytuacji w naszym regionie. Nie oznacza to jednak, że możemy mówić o spokoju. Mam nadzieję, że trend zmniejszania się liczby osób w szpitalach zostanie utrzymany

- mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W województwie kujawsko-pomorskim w tej chwili funkcjonują 332 punkty szczepień. Ma być ich więcej. Wkrótce powstaną Punkty Szczepień Powszechnych we współpracy z samorządami. To w związku z zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek do Polski. Nowych punktów w regionie ma być 28. Samorządy w województwie zgłosiły propozycje utworzenia 49 punktów szczepień.

Kwestia jest organizacji takiego punktu, zgody inspekcji sanitarnej. To teraz się toczy, więc szczegóły związane z tymi punktami zostaną podane na początku przyszłego tygodnia. Charakter tych puntów jest odmienny od tych 332 dotychczasowych. Samorząd daje potencjał sali widowiskowe, świetlicy, dużego obiektu w dobrej lokalizacji

- dodaje wojewoda.

Pierwszy pilotażowy punkt powstanie w przyszłym tygodniu w bydgoskim Fordonie - na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Za każde wykonane szczepienie podmiot medyczny, który podpisze umowę z NFZ, otrzyma 61 zł.

W Bydgoszczy za darmo rozdają maseczki jednorazowe