egzamin

i

Autor: Dawid Olszewski

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty w Bydgoszczy. „Sam test był całkiem ciężki”

2023-05-25 15:31

Ponad pół miliona uczniów z całej Polski przystąpiło do rozwiązywania arkusza z języka polskiego. Egzaminy ósmoklasisty 2023 zostały oficjalnie rozpoczęte. Jednym z elementów wtorkowego (21 maja) testu było wypracowanie - zazwyczaj rozprawka lub opowiadanie. To za to zadanie uczniowie mogli otrzymać najwięcej punktów. Jak poszło uczniom z Bydgoszczy? Poszliśmy sprawdzić.

Bydgoscy ósmoklasiści mają już za sobą pierwszy egzamin. We wtorek, 23 maja przyszli absolwenci napisali test z języka polskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Bydgoszczy wyszli z sali egzaminacyjnej raczej zadowoleni. Nasz reporter Dawid Olszewski pytał o to, co było w arkuszu.

egzamin

i

Autor: Dawid Olszewski

- Uważam, że sam test był całkiem ciężki, ale udało mi się. Bardzo się cieszę, ponieważ była Balladyna, a obawiałem się najbardziej Quo Vadis. Na początku się denerwowałem, ale jak już zobaczyłem lekturę to już było lepiej – podaje jeden z uczniów.

- Trzeba było napisać rozprawkę i opowiadanie – dodaje drugi. - W rozprawce chodziło o to, że zmiany zależą od nas samych – dodaje drugi.

egzamin

i

Autor: Dawid Olszewski

- Cieszymy się, że była Balladyna, ponieważ nie jest to lektura tak trudna jak Quo Vadis czy Pan Tadeusz – podaje trzeci.

To jeszcze nie koniec egzaminacyjnego stresu dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. W środę, 24 maja będą musieli napisać test z matematyki, a w czwartek czeka na nich język obcy.

Dzień Patrona Akademii Nauk Stosowanych im. J. A Komeńskiego w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE