Dodatek węglowy w Bydgoszczy. Miasto przelało już ponad 5 mln zł

2022-09-27 15:17
Urząd
Autor: congerdesign/CC0/pixabay.com

Ponad 5 mln złotych jest już na kontach bydgoszczan. Trwa wypłata dodatku węglowego. Wypłaty są realizowane na bieżąco

W Bydgoszczy trwają wypłaty dodatków węglowych. Na kontach niektórych mieszkańców są już pieniądze. To 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe. Wypłata pieniędzy ruszyła kilka dni temu, ale wnioski są przyjmowane od sierpnia. Ponad 1,5 tys. wniosków już zrealizowano.

Do dziś wpłacono na konta bydgoszczan 5,2 mln zł. Pierwsze 1.742 wnioski zostały już zrealizowane. Termin rozpatrzenia wniosków wynosi w tej chwili 17 dni.  - mówi Marta Stachowiak z bydgoskiego ratusza. Do tej pory przyjęliśmy 9,4 tys. takich wniosków. Szacujemy, że uprawnionych do tego dodatku gospodarstw domowych jest ok. 10 tys.

Dodatki energetyczne w Bydgoszczy

Od 21 września przyjmowane są także wnioski o dodatki energetyczne.

Dla gospodarstw domowych ogrzewających swoje domy pelletem drzewnym, gazem skroplonym LPG, drewnem kawałkowym lub paliwem opałowym. Do tej pory do urzędu miasta wpłynęły 152 wnioski - dodaje Stachowiak.

Wszystkie wnioski o dodatki do ogrzewania można składać do 30 listopada.

Mirrocube w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE