Rośliny w bibliotece

i

Autor: Dawid Olszewski

Ekologia

Do biblioteki nie tylko po książki. W Bydgoszczy będzie akcja wymiany roślin

2023-04-05 8:04

Wymienisz albo zaadoptujesz. W Bydgoszczy będzie akcja wymiany roślin. Można przynieść kwiaty, które u nas zalegają, może uda się znaleźć im nowy dom. To propozycja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Niechcianych roślin nie trzeba wyrzucać. Można je przynieść do bydgoskiej biblioteki. Szykuje się darmowa wymiana roślin. To w ramach akcji Wiosenne EkoDeko. To okazja, by przygarnąć kwiaty albo podarować innym swoje okazy.

- Będą różne rośliny, w dużej mierze te, które same rozsadzamy oraz to, co przyniosą inni użytkownicy, którzy chcą się wymienić. Wcześniej zainteresowanie było bardzo duże. Osoby adoptowały rośliny, przyniosły swoje - mówi Paulina Czerwińska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Do biblioteki można przyjść nie tylko po książki, ale też po rośliny. Jednak o książkach też nie można zapomnieć.

- Wymianę roślin zainicjowałyśmy już jakiś czas temu. I akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Niektórzy przychodzili adoptować roślinkę, a większość przychodziła wymienić, na przykład im się znudziła i chcieli poznać inne gatunki roślin. Postaramy się przygotować też ofertę książkową. W tej akcji chodzi też o to, żeby przyciągnąć osoby, które do tej pory do biblioteki nie przychodziły - dodaje Anna Kansy z biblioteki.

Akcja w Wypożyczalni Głównej (Stary Rynek 24) od 17 do 22 kwietnia.

Targi Pracy i Kariery na Politechnice Bydgoskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE