"Czterej pancerni i pies" w Bydgoszczy. Które miejsca w mieście można zobaczyć w serialu?

2022-01-21 9:05
Film
Autor: Pupochek/CC0/pixabay.com

Od premiery serialu "Czterej pancerni i pies" minęło ponad pół wieku. Jednak nie każdy wie, że Bydgoszcz była planem zdjęciowym tej kultowej produkcji. W naszym mieście nagrano kilka odcinków serialu.

Trudno znaleźć osobę, która nie słyszała o Szariku, Rudym czy Marusi. Od premiery serialu minęło mnóstwo czasu, ale nie każdy wie, że wiele scen kręcono w Bydgoszczy.

Muzeum Kanału Bydgoskiego przypomina, że w naszym mieście kręcono sceny aż do 4 odcinków II serii: IX – Zamiana, XIV – Czerwona seria, XV – Wysoka fala i XVI – Daleki patrol. Zdjęcia w Bydgoszczy kręcono od końca sierpnia, poprzez cały wrzesień 1968 r. Miasto nad Brdą umożliwiło wówczas w głównej mierze, odwzorowanie wydarzeń rozgrywających się w niemieckim miasteczku Ritzen.

W serialu można zobaczyć centrum miasta - Rybi Rynek, który zagrał miasteczko Ritzen, ulicę Jagiellońską i Urząd Pocztowy, a także ulicę Świętej Trójcy, śluzę Okole nad Kanałem Bydgoskim, na której rozegrała się scena związana z wysadzeniem wrót oraz okolice ul. Fordońskiej.

O roli Bydgoszczy w kultowym filmie przypomnieli właśnie twórcy strony "Bydgoszcz - Okruchy przeszłości".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE