Cena karpia na święta 2022. Ile zapłacimy za kilogram ryby w Kujawsko-Pomorskiem? [LISTA]

2022-11-24 12:50
karp
Autor: pixabay

To chyba najpopularniejsza potrawa Bożonarodzeniowa w Polsce. Choć do świąt został jeszcze miesiąc – wielu z nas już teraz zastanawia się – ile zapłacimy za kilogram świeżej ryby w tym roku? Kolejne pytanie brzmi - gdzie kupić wigilijnego karpia? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Cena karpia na święta 2021. W zeszłym roku było taniej

Inflacja w Polsce jest coraz wyższa i nic nie wskazuje na to, żeby do świąt Bożego Narodzenia miało się coś zmienić. Nie jest tajemnicą, że w tym roku Polacy wydadzą więcej na świąteczne zakupy, w tym na rybę na wigilijny stół. Jeszcze w zeszłym roku świeży karp z polskich stawów, w tym w województwie kujawsko-pomorskim kosztował ok. 18-20 zł za kg.

W tym roku za świeżą rybę zapłacimy nawet 30 procent więcej niż jeszcze rok temu. Jak wyglądają ceny za karpia z kujawsko-pomorskich stawów? Sprawdziliśmy!

Karp Wigilijny ze sklepu czy prosto z hodowli? Gdzie kupić?

Karpia w formie filetu otrzymać możemy praktycznie w każdym sklepie rybnym czy dyskoncie. Wielu jednak woli na święta podać rybę świeżą, która będzie znacząco różniła się w smaku.

W województwie kujawsko-pomorskim mamy aż sześć dużych gospodarstw rybackich, w których z łatwością nabędziemy świeżego karpia na święta. Sporą popularnością cieszy się karp nakielski, a Ślesin zajmuje ważne miejsce na rybnej mapie regionu.

Specjalnie dla was zebraliśmy dane dotyczące adresów poszczególnych gospodarstw, a także cen karpia prosto z wody.

Cena karpia żywego 2022. Ile kosztuje karp na święta w Kujawsko-Pomorskiem?

  • Hodowla karpia Ślesin k. Nakła - ul. Stawowa 2 - karp cały (prosto z wody) - cena: 27,00 zł/kg
  • Gospodarstwo Rybackie Gopło w Kruszwicy - ul. Wodna 9 – 30 zł/kg
  • Gospodarstwo Rybackie Włocławek - ul. Lipowa 1, Szpetal Górny (baza Skempe, ul. Rybacka 2) – sprzedaż hurtowa od ok. 200 kilogramów wzwyż, cena: 24 zł/kg
  • Gospodarstwo Rybackie Łysinin koło Gąsawy, sprzedaż w siedzibie zakładu - Łysinin 53 oraz, a także oddziale - Bełki 26 – cena karpia: 30 zł/kg
  • Gospodarstwo Rybackie w Młyńcu - ul. Dolina Drwęcy 128 – cena karpia: 30 zł/kg
  • Gospodarstwo Rolno-Rybackie Golub-Dobrzyń - ul. Sokołowska 87 – cena karpia: 28 zł/kg
Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny

Jakiego karpia kupić na święta?

Karp w Polsce występuje głównie w dwóch odmianach - wolno żyjącej w rzekach i jeziorach, a także hodowlanej. Roczna produkcja tego gatunku waha się w granicach od 15 do nawet 20 tys. ton - w zależności od warunków klimatycznych.

Dorosły karp może ważyć nawet 15 kg, a rekordowy karp wyłowiony z polskich rzek ważył 27 kg. Najlepiej kupować jednak niezbyt duże (od 1 do 1,5 kg) młode sztuki. Są one dość chude, a przede wszystkim delikatne w smaku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE